World of Warcraft w nieoczekiwany sposób przygotowuje się na nowe rozszerzenia.

World of Warcraft, legendarna internetowa gra RPG dla wielu graczy, planuje rozbudowę Sali Portalu Stormwind w następnej aktualizacji, łatce 10.2. Ta ekspansja przestrzeni może oznaczać dodanie nowych portali do innych miast Sojuszu lub w całym Azeroth, aby ułatwić szybkie podróżowanie.

Obiecujące rozszerzenie

World of Warcraft ogłosiło niedawno aktualizację 10.2, zatytułowaną Guardians of the Dream, która jest obecnie testowana na PTR (Public Test Realm). Ta aktualizacja wprowadzi nowe elementy historii i nowe funkcje. Gracze mogą już przetestować część kampanii fabularnej, strefę Szmaragdowego Snu i kilka innych nowości.

Zaskakujące odkrycie

Jednak fan i twórca zawartości World of Warcraft, MrGM, odkrył niedawno interesujący sekret PST. Wygląda na to, że pokój portalowy znajdujący się w Sanktuarium Magów w Stormwind został powiększony i ma teraz nowe schody prowadzące do innego pomieszczenia z portalem. Ponieważ jest wystarczająco dużo miejsca na 10 nowych portali, funkcja tego rozbudowanego pomieszczenia pozostaje obecnie nieznana.

Wiele możliwości

Historycznie rzecz biorąc, World of Warcraft dodawał nowy portal w każdym rozszerzeniu, zwykle prowadzący do dużej stolicy lub innego węzła. Wraz z wypuszczeniem Dragonflight, pokój portalowy był pełen. Jeśli WoW podąży za tym trendem w przyszłych rozszerzeniach, to nowe pomieszczenie portalowe będzie w stanie pomieścić kolejnych 10 dodatkowych rozszerzeń, co umożliwi bezproblemowe kontynuowanie gry aż do około 2044 roku.

Jednakże Sala Portalu Hordy w Orgrimmarze nie została jeszcze rozbudowana. W przeciwieństwie do Przymierza, pokój portalowy Orgrimmaru nie znajduje się w osobnej instancji, co sprawia, że ​​dodawanie nowych portali jest nieco bardziej skomplikowane. Jest więc prawdopodobne, że zespół programistów World of Warcraft pracuje obecnie nad sposobami dodania nowych portali do Orgrimmar.

Możliwe też, że te nowe przestrzenie dla portali mają inne znaczenie. Mogą wskazywać na powrót portali do innych miast Sojuszu, takich jak Exodar czy Ironforge, w Stormwind. Inną możliwością jest dodanie nowych lokalizacji portali w całym Azeroth, aby ułatwić szybką podróż. Niezależnie od powodu, hala portalowa Stormwind jest gotowa na przyjęcie w najbliższej przyszłości nowych miejsc, a Blizzcon już za kilka miesięcy, a gracze WoW-a prawdopodobnie nie będą musieli długo czekać, aby dowiedzieć się, dokąd poprowadzą ich te nowe portale.

Źródło: www.bing.com