World of Warcraft usuwa integrację z Twitterem po zmianach API


World of Warcraft usuwa swój system integracji z Twitterem w grze po tym, jak Elon Musk wprowadził miesięczną opłatę za dostęp do API dla stron trzecich.


Świat Warcrafta usuwa swoją funkcję integracji z Twitterem w odpowiedzi na ostatnie zmiany na platformie mediów społecznościowych. Ta funkcja zostanie całkowicie usunięta do 9 stycznia, po czym Świat Warcrafta gracze nie będą już mogli korzystać z funkcji mediów społecznościowych.


Integracja z Twitterem była jedną z flagowych funkcji wprowadzonych w pierwszej łatce podczas Władcy Draenoru ekspansja. Korzystając z tej funkcji, gracze mogą łączyć swoje Świat Warcrafta i konta na Twitterze, aby przycinać, publikować i udostępniać zrzuty ekranu i osiągnięcia bezpośrednio w mediach społecznościowych z klienta gry.

GRACZOWY WIDEO DNIA

POWIĄZANY: World of Warcraft rozpoczyna wydarzenie „Love is in the Air” 2023

Jednakże, Świat Warcrafta właśnie ogłosił, że ta funkcja zostanie wycofana w ciągu najbliższych dwóch dni. Gracze nie będą już mogli łączyć swoich kont na Twitterze Świat Warcrafta, ani nie będą mogli tweetować bezpośrednio z gry. W przeciwnym razie mała aktualizacja nie wpłynie na graczy, którzy nie będą musieli podejmować żadnych działań, aby dostosować się do tej zmiany.

Nagłe zakończenie tej funkcji w grze przyszło z niewielkim ostrzeżeniem, ale nie jest to całkowicie zaskakujące. Niedawno Twitter ogłosił, że zakończy bezpłatny dostęp do swojego interfejsu programowania aplikacji – rzeczy, które pozwalają Twitterowi komunikować się z innym oprogramowaniem. Chwila Świat Warcrafta nie potwierdził, że to był powód, dla którego realizacja opłaty za API Twittera rozpocznie się tego samego dnia, w którym funkcja zostanie usunięta w Wowco zapewne nie jest przypadkowe.

Na szczęście niewielu fanów będzie opłakiwać utratę integracji z Twitterem Świat Warcrafta. Wielu graczy nawet nie wiedziało, że istnieje, a tylko niewielka grupa tych, którzy faktycznie z niego korzystali. Świat Warcrafta sam nie był skłonny płacić 100 $ miesięcznie, aby utrzymać tę funkcję, co mówi, biorąc pod uwagę, jak niewielka jest opłata w porównaniu z tym, ile Blizzard zarabia każdego roku.

Integracja z Twitterem była jedną z największych funkcji wersji 6.1 Władcy Draenoru, co poza tym niewiele wniosło do gry. Wraz z usunięciem integracji z Twitterem prawie każdy aspekt łatki 6.1 został usunięty Świat Warcrafta– fakt, z którego gracze szybko żartowali, biorąc pod uwagę, jak wiele treści zostało już wyciętych Władcy Draenoru na pierwszym miejscu.

To powiedziawszy, nadal niefortunne jest, że musieliśmy stracić funkcję z powodu kolejnej niepopularnej decyzji biznesowej Twittera. Gracze, którzy korzystali z integracji z Twitterem, będą musieli sprawdzić, czy Świat Warcrafta wdraża w przyszłości zamiennik z nową platformą społecznościową.

Świat Warcrafta jest już dostępny na PC.

WIĘCEJ: Animowany serial Warcraft, taki jak Arcane, Cyberpunk: Edgerunners może być doskonałyŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63e3107e581f4bc7bc9dd96efbab26ba&url=https%3A%2F%2Fgamerant.com%2Fworld-of-warcraft-removing-twitter-integration-api-charge%2F&c=7746483088717692733&mkt=fr-fr