World of Warcraft ułatwia zdobywanie rzadkich przedmiotów od bossów wydarzeń dzięki nowemu systemowi nagród.

Nowość: Zwiększona częstotliwość wypadania świątecznych bossów w World of Warcraft

World of Warcraft ostatnio zwiększyło częstotliwość wypadania rzadkich przedmiotów z bossów z wydarzeń świątecznych, eliminując jednocześnie potrzebę hodowania ich na wielu alternatywnych postaciach. Ten nowy system eliminuje zachętę dla graczy World of Warcraft do farmowania na wielu postaciach, ale wydaje się, że zdobywanie bossów jest łatwiejsze i mniej stresujące niż wcześniej.

Wydarzenia świąteczne w World of Warcraft

Wakacyjne wydarzenia w World of Warcraft zawsze cieszyły się dużą popularnością. Każde święto oferuje graczom mnóstwo atrakcji w grze, w których można wziąć udział, waluty do zdobycia i urocze przedmioty do zebrania. Wiele świątecznych wydarzeń obejmuje bitwy z bossami, podczas których można zdobyć niezwykle poszukiwane i rzadkie przedmioty, takie jak X-45 Łamacz serc z wydarzenia Miłość jest w powietrzu lub Wodze Jeźdźca z Hallow’s End.

Nowy system wypadania świątecznych bossów w World of Warcraft

Teraz World of Warcraft wprowadza zmiany w tych świątecznych bossach, aby zdobycie ich łupów było mniej frustrujące. Według niedawnego wpisu na blogu World of Warcraft na temat Midsummer Fire Festival, świąteczni bossowie będą mieli większą szansę na upuszczenie swoich rzadkich przedmiotów przy pierwszym zabiciu danego dnia, a szansa ta będzie jeszcze bardziej zwiększać szanse w kolejnych dniach za każdym razem, gdy gracze zakończ spotkanie, nie zdobywając przedmiotu. Jednak bossowie będą upuszczać te przedmioty tylko raz dziennie na konto; zabicie wroga innymi postaciami nie da mu dodatkowych szans na zdobycie czegokolwiek.

W przeszłości gracze mieli bardzo małą szansę na zdobycie tych rzadkich przedmiotów każdego dnia, gdy po raz pierwszy zabijali bossa każdą postacią. Zachęciło to fanów do farmienia bossa dziesiątki razy dziennie na wielu postaciach, co było żmudną pętlą, w której niektórzy znajdowali się przez ponad dekadę bez rezultatów. W World of Warcraft zmieniono to w ostatnich wydarzeniach, tak że pierwsze zabójstwo danego dnia miało wyższy współczynnik wypadania, ale gracze nadal starali się o więcej zabójstw, aby uzyskać tę niewielką szansę na zdobycie przedmiotu. Teraz, gdy farmienie wielu postaci nie jest już skuteczną strategią, fani są wreszcie wolni.

Jednak inni gracze nie są zadowoleni z tego nowego systemu. Obawiają się, że nie będą już mogli zdobyć tych przedmiotów, skazując je na kaprysy RNG. Mimo to WoW twierdzi, że zmiany wprowadzono, aby ułatwić zdobywanie przedmiotów, a wczesne opinie z Midsummer Fire Festival potwierdziły to twierdzenie, więc mamy nadzieję, że fani będą teraz znacznie łatwiej znajdować swoje rzadkie wierzchowce i przedmioty kosmetyczne w World of Warcraft.

Źródło: gamerant.com