World of Warcraft: Sprzedaż Dragonflight jeszcze nie wyprzedziła Shadowlands


Po raz pierwszy od 2012 roku nowy dodatek do World of Warcraft nie radzi sobie komercyjnie tak dobrze, jak jego poprzednik. W wynikach finansowych Activision Blizzard za IV kwartał 2022 r. firma stwierdziła, że ​​„wczesna sprzedaż Dragonflight nie osiągnęła poziomu wcześniejszej ekspansji”.

Nowe rozszerzenie World of Warcraft, które nie osiąga lub przekracza sprzedaż poprzedniego dodatku, jest rzadkością w serii. Shadowlands z 2020 roku sprzedało się w ponad 3,7 miliona egzemplarzy w dniu premiery, co przewyższyło Battle for Azeroth z 2018 roku. To rozszerzenie sprzedało się w ponad 3,4 miliona egzemplarzy w dniu premiery, co było wówczas rekordem dla serii.

Legion z 2016 roku sprzedał się w liczbie 3,3 miliona pierwszego dnia, dorównując poprzedniemu rekordowi. Musisz cofnąć się do Mists of Pandaria z 2012 roku, aby znaleźć ostatnie rozszerzenie, które nie pasowało lub nie sprzedawało się lepiej niż to, co było wcześniej.

Activision Blizzard nie podał liczby sprzedanych egzemplarzy Dragonflight, ale wiemy, że jest to mniej niż 3,7 miliona Shadowlands. Jednak Activision Blizzard zauważyło, że dostarczy „znacznie więcej treści uzupełniających dla rozszerzenia niż w przeszłości”, a utrzymanie abonentów po premierze na Zachodzie jest silniejsze niż ostatnie rozszerzenia World of Warcraft. Blizzard powiedział również, że mobilny tytuł Warcraft: Arclight Rumble nadal „postępuje dobrze w testach regionalnych”.

W naszej recenzji przyznaliśmy World of Warcraft: Dragonflight 7, mówiąc: „Dragonflight na nowo rozpala poczucie zachwytu i eksploracji, które pierwotnie przyciągnęły mnie do World of Warcraft, przez około pierwsze 30 lub 40 godzin. Poza tym zdecydowanie zaczyna się czuć trochę wytarty”.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN zajmującym się grami wideo i wiadomościami rozrywkowymi. Ma ponad sześcioletnie doświadczenie w branży gier, zdobyte w IGN, Nintendo Wire, Switch Player Magazine i Lifewire. Znajdź go na Twitterze @LoganJPlant.Źródło : https://www.ign.com/articles/world-of-warcraft-dragonflight-sales-have-yet-to-outpace-shadowlands