World of Warcraft przygotowuje się na nowe rozszerzenia w nieoczekiwany sposób.

World of Warcraft rozbudował Salę Portali Stormwind w aktualizacji 10.2 PST, potencjalnie aby pomieścić przyszłe portale lub inne rozszerzenia. Łatka 10.2, Strażnicy Snu, jest obecnie testowana na PST i zawiera nowe elementy i funkcje fabularne. Rozbudowa Sali Portali w Stormwind może oznaczać dodanie większej liczby portali do innych stolic Sojuszu lub w całym Azeroth w celu szybszej podróży.

World of Warcraft rozbudowuje salę portalową Stormwind

World of Warcraft podwoił rozmiar sali portalowej Stormwind w aktualizacji 10.2 na serwerze testowym Public Test Realm (PTR). Ta dodatkowa przestrzeń zostanie prawdopodobnie dodana, aby przewidzieć przyszłość World of Warcraft, ale może również oznaczać, że do komnaty pojawi się więcej portali.

Niedawno World of Warcraft ogłosiło aktualizację 10.2 Guardians of the Dream i rozpoczęło testowanie jej na PST. Oznacza to, że do testów dostępne są pierwsze elementy nowej aktualizacji zawartości, w tym fragmenty kampanii fabularnej, strefa Szmaragdowego Snu i kilka jej nowych funkcji.

Nowe odkrycie na PTR

Jednak fan i twórca zawartości World of Warcraft, MrGM, odkrył niedawno tajemnicę dotyczącą PST, której się nie spodziewał. Wygląda na to, że pokój z portalem znajdujący się w Sanktuarium Magów w Stormwind otrzymał nowe schody prowadzące do innego pomieszczenia z portalem. Podobnie jak pierwsza, ta powiększona komnata może pomieścić 10 nowych portali, chociaż jej przeznaczenie jest obecnie nieznane.

Historycznie rzecz biorąc, World of Warcraft dodawał nowy portal w każdym rozszerzeniu, zwykle prowadzący do większej stolicy lub innej. Stado Smoków wypełniło ostatnie miejsce w Sali Portali, co oznacza, że ​​po wydaniu 10. dodatku obszar ten będzie musiał zostać powiększony. Jeśli podąży to za tym precedensem w przypadku przyszłych rozszerzeń, ten nowy pokój portalowy będzie miał wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić 10 kolejnych rozszerzeń do World of Warcraft – a ponieważ nowe rozszerzenie pojawia się mniej więcej co dwa lata, WoW będzie dobry do 2044 roku.

Więcej portali czy przypomnienie starożytnych stolic?

Jak na razie Hala Portalu Hordy w Orgrimmar w World of Warcraft nie została jeszcze rozbudowana. W przeciwieństwie do swojego odpowiednika w Przymierzu, Sala Portali Orgrimmaru nie jest zlokalizowana w osobnej instancji, więc integracja może być nieco trudniejsza. Jest prawdopodobne, że World of Warcraft wciąż pracuje nad dodaniem większej liczby portali do Orgrimmar.

To powiedziawszy, możliwe, że te nowe przestrzenie portali wskazują na coś innego. Ten dodatkowy element może oznaczać, że World of Warcraft ponownie udostępni portale prowadzące do innych stolic Sojuszu, takich jak Exodar czy Ironforge, do Stormwind. Alternatywnie można dodać więcej lokalizacji portali w całym Azeroth, aby ułatwić szybkie podróżowanie, być może w ramach globalnej zmiany World of Warcraft. Niezależnie od celu, hala portalowa Stormwind ma w najbliższej przyszłości powitać inne miejsca, a ponieważ Blizzcon już za kilka miesięcy, gracze WoW prawdopodobnie nie będą musieli długo czekać, aby po raz pierwszy zobaczyć miejsca docelowe tych nowych portali.

World of Warcraft jest już dostępny na PC.

Źródło: www.bing.com