„World of Warcraft” przerywa „sugestywne” dialogi w najnowszym patchu


Deweloper Blizzard kontynuuje porządki World of Warcraft, usuwając z gry kilka ryzykownych żartów i zalotnych linii dialogowych.

Wygląda na to, że zmiany są już dostępne na publicznym serwerze testowym (PST) (jak zauważył WoWHead) i są częścią łatki 9.1.5. Prawie wszystkie usunięte linie mają charakter seksualny, choć niektóre były również niewrażliwe rasowo lub kulturowo.

Przykładami usuniętych dialogów są: „Nie, nie są prawdziwe, ale dzięki za zauważenie” kobiecego krasnoluda, męskiego orka „Ta zbroja dobrze na tobie wygląda. Na moim piętrze wyglądałby jeszcze lepiej”, „Czy to wyrm many w twojej kieszeni, czy po prostu cieszysz się, że mnie widzisz?” kobiety Krwawych Elfów i „Mmmm, chcę dotknąć tej linii mocy” mężczyzny Nightborne’a.

Inne usunięte wersy zawierają obraźliwe odniesienia do dredów i „żart” nawiązujący do tipi i wigwamów. W sumie z gry usunięto ponad 70 linii dialogowych.

Przynajmniej jedna ze zmian jest jednak głębiej związana z postępem i mechaniką gry, z przekleństwem pokonanego króla Ymirona również całkowicie usunięty, mimo że przekleństwa zostały na początku ocenzurowane.

Zmiany następują w następstwie zarzutów o molestowanie seksualne i „kultury bractwa” w firmie macierzystej Activision Blizzard oraz pozwów wniesionych przez kalifornijski Departament Sprawiedliwego Mieszkalnictwa i Zatrudnienia. Trwające problemy spowodowały również szereg głośnych odejść od firmy, w tym prezesa Blizzarda J. Allena Bracka, starszego wiceprezesa HR Jesse Meschuka oraz wielu starszych programistów i projektantów pracujących nad Diablo IV oraz World of Warcraft.

Gdzie indziej, wydaje się, że w serwisie Twitch zhakowano cały kod źródłowy, a użytkownikom platformy zaleca się zmianę haseł i włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=8A5951F7D87D449B83586A0CAEBFDEB9&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fgaming-news%2Fworld-of-warcraft-cuts-suggestive-dialogue-in-latest-patch-3064068&c=15254559964108817613&mkt=fr-fr