World of Warcraft: powrót zapomnianego zawodu

Powrót archeologii w World of Warcraft?

Świat World of Warcraft wskazuje na powrót archeologii po siedmioletniej przerwie w poszukiwaniu nowych sposobów na ożywienie tej profesji i jej nagród. Stara forma archeologii nie powróci, ale twórcy gry badają różne sposoby i lokalizacje, aby zaspokoić pragnienie graczy poznania historii Azeroth.

Ta nowa forma archeologii może powrócić w następnym rozszerzeniu WoW, znanym jako The War Within i Worldsoul Saga. Zawód ten umożliwiał graczom odkrywanie reliktów, odkrywanie historii, dokonywanie wyczynów oraz odblokowywanie unikalnych wierzchowców i przedmiotów kosmetycznych. Niestety, w ostatnich latach do Archaeology nie dodano żadnej nowej zawartości.

Nowe życie dla archeologii

Podczas niedawnego filmu z pytaniami i odpowiedziami z BlizzConu reżyser gry Ion Hazzikostas ujawnił, że zawód ten może powrócić. Hazzikostas przyznał, że gracze chcieli powrotu do archeologii, ale przyznał też, że związana z nią minigra triangulacyjna nie była popularna. Oczekuje się, że nowa forma archeologii ujrzy światło dzienne w następnej aktualizacji do WoW-a, więc gracze powinni śledzić nadchodzące ogłoszenia od Blizzard Entertainment.

Oprócz nowego rozszerzenia, wkrótce twórcy ujawnią nową funkcję o nazwie Azerothean Archives. Ta funkcja pozwoli zagłębić się w historię World of Warcraft w sposób, który fani powinni znać. Ponieważ fani z niecierpliwością czekają na powrót archeologii, mogą z niecierpliwością czekać na nową funkcję, która w przyszłości umożliwi reinterpretację archeologii.

Nowe tajemnice do odkrycia

Gracze są podekscytowani powrotem Archeologii do World of Warcraft. Nie skorzystanie z okazji do ożywienia zawodu w poprzednim rozszerzeniu było dużym rozczarowaniem, ale ożywienie tego zawodu jest światełkiem nadziei na przyszłość.

Archiwa Azeroth można zaplanować w następnej aktualizacji Dragonflight. World of Warcraft często podaje wskazówki dotyczące kolejnego rozszerzenia wkrótce po każdej aktualizacji, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby entuzjaści lore wkrótce dowiedzieli się o tej tajemniczej funkcji.

Źródło: gamerant.com