World of Warcraft ponownie zastanawia się nad powtórzeniem swojej najbardziej dyskutowanej zmiany, ale teraz z gildiami


World of Warcraft nie tylko wypuścił Dragonflight w 2022 roku, ale także zawierał m.in gorąco dyskutowana zmiana, zarówno na dobre, jak i na złe, ale to złamało nawet historię gry: koalicję między Hordą a Przymierzem w lochach, rajdach lub starciach PvP. Jest to już dostępne w grze od maja zeszłego roku, ale Blizzard byłby tasowanie jaki świat warcrafta wspieraj również gildie krzyżowe w grze MMO.

Przekłada się to na, redukując to do skrajności, jeszcze jeden kopniak do jednego z najbardziej emblematycznych systemów gry. Chociaż na razie ta funkcja nie jest dostępna ze względu na wcześniej wspomniane, producent Pat Dawson rozmawiał z PcGamesN w ekskluzywnym wywiadzie, w którym został zapytany o ewolucję tej zmiany i przewiduje, że „jest czymś, co rozważamy„.

Oczywiście wygląda na to, że ekipa Blizzarda nie byłaby sama w tej krucjacie i według słów Dawsona jest to coś, co uratowali z forów, czatów ze społecznością i recenzji od czasu jej implementacji w patchu Shadowlands 9.2.5 . Oczywiście nic nie jest dalsze od bycia snem niż teraz, jak przypuszczamy, jest przy stole dialogowym.

Producent przewiduje, że nie ma „nie ma co tego komentować„, choć rzuca nieco światła na motywacje Blizarda związane ze zmianą prawie 20 lat po premierze gry. „Myślę, że wraz z ewolucją systemu, z biegiem czasu wprowadzane są zmiany: najpierw były to najazdy między frakcjami, a następnie przypadki krzyżowania się frakcji. Następną iteracją, która właśnie się zmieniła wraz z wydaniem Dragonflight, jest stukający między frakcjami”.

Dopiero okaże się, czy w ramach niektórych aktualizacji na rok 2023 ta mechanika stanie się rzeczywistością. Oczywiście należy zaznaczyć, że ta zmiana nastąpiła w ostatnich miesiącach Shadowland. Jeśli zespół z USA będzie kontynuował to założenie, być może ta zmiana nastąpi w momencie, gdy Dragonflight będzie w połowie swojego życia.Źródło : https://egramsamachar.com/technology/9947/world-of-warcraft-is-rethinking-repeating-its-most-debated-change-but-now-with-the-guilds/