World of Warcraft pomaga policji odnaleźć zaginioną nastolatkę z Ohio

Władze odnajdują zaginionego nastolatka dzięki grze wideo

Niedawno policja znalazła zaginioną 16-letnią dziewczynę pod pewnym adresem na Florydzie za pomocą popularnej internetowej gry wideo World of Warcraft.

FBI skontaktowało się z biurem szeryfa hrabstwa Marion na Florydzie z prośbą o pomoc w poszukiwaniu nastolatka, którego zaginięcie zgłoszono. Z wpisu biura szeryfa na Facebooku wynika, że ​​śledczy dowiedzieli się, że konto nastolatka w World of Warcraft było aktywne w jego rezydencji w Dunnellon na Florydzie.

World of Warcraft, gra online dla wielu graczy

World of Warcraft to internetowa gra RPG dla wielu graczy, osadzona w wirtualnym środowisku zwanym trwałym światem, w którym potencjalnie miliony graczy mogą rozwijać swoje postacie i współpracować ze sobą.

Władze podały, że adres rezydencji należał do 31-letniego Thomasa Ebersole’a, którego konto w World of Warcraft również zostało powiązane z tą lokalizacją. Ten ostatni początkowo zaprzeczył, że zna dziewczynę, ale później przyznał, że pojechał do Ohio, aby się z nią spotkać i przywieźć ją z powrotem do Dunnellon.

Mężczyzna aresztowany pod zarzutem kontaktów seksualnych z nieletnią

Ebersole został aresztowany za rzekome podróżowanie w celu spotkania z nieletnim w celu odbycia czynności seksualnych, zakłócania opieki nad dzieckiem i udzielania schronienia małoletniemu stanu wolnego. Powiedział także, że był w „romantycznym związku” z nastolatką i planował ukryć ją w swoim domu w Dunnellon i wydać ją za mąż.

Ebersole został zabrany do więzienia hrabstwa Marion i jest przetrzymywany bez kaucji. Następną datę rozprawy wyznaczył na 6 lutego. Należy zauważyć, że CNN nie było na tym etapie w stanie ustalić, czy był on reprezentowany przez prawnika.

Źródło: www.bing.com