World of Warcraft pomaga policji na Florydzie odnaleźć zaginionego nastolatka z Ohio i aresztować mężczyznę

World of Warcraft pomaga odnaleźć zaginionego nastolatka

Władze były w stanie zlokalizować zaginioną 16-letnią dziewczynę z Ohio w rezydencji na Florydzie za pomocą popularnej internetowej gry wideo World of Warcraft.

Jak wynika z postu na Facebooku, opublikowanego przez biuro szeryfa hrabstwa Marion, FBI skontaktowało się w środę z biurem szeryfa hrabstwa Marion, prosząc o pomoc w odnalezieniu nastolatka.

Śledczy odkryli, że konto nastolatka w World of Warcraft, internetowej grze RPG dla wielu graczy, było aktywne w jego mieszkaniu w Dunnellon na Florydzie – podały władze w poście. Według Techopedii gra MMORPG to gra wideo, której akcja rozgrywa się w wirtualnym środowisku zwanym trwałym światem, w którym potencjalnie miliony graczy mogą rozwijać swoje odgrywane postacie i współpracować ze sobą.

Dunnellon znajduje się około 40 km na południowy zachód od Ocala.

Zatrzymanie i ujawnienie planów podejrzanego

Władze twierdzą, że w tej rezydencji mieszkał 31-letni Thomas Ebersole, którego konto w World of Warcraft również tam zauważono.

Jak wynika ze stanowiska biura szeryfa, Ebersole początkowo zaprzeczył, jakoby znał 16-letnią dziewczynę, ale później przyznał, że udał się do Ohio, aby się z nią spotkać i przywieźć z powrotem do Dunnellon.

Ebersole został aresztowany w środę pod zarzutem podróżowania w celu spotkania z nieletnią w celu odbycia czynności seksualnych, zakłócania opieki nad dzieckiem i udzielania schronienia małoletniemu stanu wolnego.

Powiedział także władzom, że jest w „romantycznym związku” z nastolatką i planuje ukryć ją w swoim domu w Dunnellon i uczynić swoją żoną – podało biuro szeryfa.

„Ebersole przekazał detektywowi (Henrikowi) Osthedowi wiadomości na Discordzie, które szczegółowo opisywały jego plany spotkania się z ofiarą w Ohio i zaangażowania się w aktywność seksualną, wiedząc, że popełnia przestępstwo” – napisano w oświadczeniu władz w wiadomości na Facebooku.

Ebersole został zabrany do więzienia hrabstwa Marion i jest przetrzymywany bez kaucji.

Zakończenie i kontynuacja sprawy

Następną datę rozprawy wyznaczył na 6 lutego. CNN nie było w stanie ustalić, czy obecnie wyznaczono mu zastępstwo prawne, czy też je utrzymano.

Źródło: www.bing.com