World of Warcraft: Objaśnienie drobnych smoków


Historia World of WarcraftS smoki sięgają Warcraft 2, gdzie po raz pierwszy pojawili się Alexstrasza i Deathwing. W ciągu następnych 20 lat Warcraft udoskonalił wiedzę o tych wspaniałych stworzeniach dzięki różnym grom, dodatkom i książkom. World of Warcraft: Dragonflightnadchodzący dodatek, przywraca smoczą koncentrację, odkrywając Wyspy Smoków: ich dawno zaginiętą ojczyznę przodków.

Bardzo World of Warcraft fani myślą o pięciu głównych smoczych stadach, gdy biorą pod uwagę smoki, i to zrozumiałe. Czarne, niebieskie, brązowe, zielone i czerwone stada smoków były odpowiedzialne za ochronę Azeroth i przez lata były zarówno sojusznikami, jak i przeciwnikami. Jednakże, World of Warcraft w swojej historii ustanowił kilka mniejszych smoczych stad; niektóre z nich mogą odegrać rolę w nadchodzącym rozszerzeniu.

GAMERANT WIDEO DNIA

ZWIĄZANE Z: Przebudowa świata w World of Warcraft jest już dawno spóźniona

Chromatyczne stado smoków

Chromatic dragonflight to pierwszy inny niż główny lot, który pojawił się w World of Warcraft. Te smoki są produktem pokręconych eksperymentów naukowych Deathwinga, a później jego syna Nefariana, aby stworzyć stado smoków o sile głównych stad. Projekt był w dużej mierze nieudany – Nefarian był w stanie stworzyć tylko kilka żywych okazów, z których większość została zabita wraz z nim podczas nalotów na Iglicę Czarnej Skały.

Niewiele smoków chromatycznych pojawiło się od czasu wanilii World of Warcraft. Niewielka liczba pojawiła się w Blackwing Descent in Cataclysm, gdzie Deathwing wychował Nefariana jako nieumarłego smoka. Chromatus — ogromny pięciogłowy chromatyczny smok — został ożywiony, a następnie pokonany w Thrall: Zmierzch Aspektów powieść. Podobnie nazwany Chromitus pojawił się podczas Battle for Azeroth’s Island Expeditions wraz z grupą Czarnych Smoków, ale jeszcze nie ma do niego wzmianki. Chociaż jest mało prawdopodobne, że ten nieistniejący lot powróci, może się to zdarzyć, jeśli Dragonflight przywróci Chromatusa jako złoczyńcę.


Smok Pustkich Skrzydeł

Smocze stado Netherwing ma swoje początki w Outland. W trakcie Warcraft 2Deathwing ukrył jaja Czarnego Smoka na Draenorze przed jego zniszczeniem. Kiedy świat roztrzaskał się i stał się Outlandem, jaja pochłonęły ogromne ilości energii z Wirującej Pustki, całkowicie je zmieniając. Te smoki zostały odcięte od swoich krewnych i zostały zmuszone do radzenia sobie we wrogiej krainie.

Choć niektóre mogą być wrogo nastawione, smoki Pustki są w pełni świadome, inteligentne i pozbawione szaleństwa swego ojca, Deathwinga. Gracze pomagają przywódcy smoków Netherwing, Neltharaku, i zaprzyjaźniają się z jego stadem na tyle, aby zebrać je jako wierzchowce w Burning Crusade. Niestety, od tego czasu stado smoków Netherwingu prawie się nie pojawiło. To powiedziawszy, czarne stado zostało zreformowane przez Wrathiona i Sabelliana – z których ostatni mieszkał w Outland przez wiele lat. Jest możliwe, że smoki Netherwinga będą mogły w przyszłości podążać za nim do Azeroth, by szukać nowego domu wśród ich odległych krewnych.


Smoki Zmierzchu

Stado smoków Zmierzchu było udoskonaloną wersją stada chromatycznych dowodzonych przez Sintharię, pierwszą małżonkę Deathwinga i matkę Nefariana. Te smoki zostały stworzone przez magiczne nasycenie smoczych jaj mocami smoków Netherwing. Smoki Zmierzchu to niebezpieczne, wampiryczne stworzenia, które żywią się magiczną energią. Po raz pierwszy pojawili się w Wrath of the Lich King i powrócili jako główni antagoniści w Cataclysm under Deathwing i Battle for Azeroth jako słudzy Starego Boga N’Zoth.

Chociaż smoki Zmierzchu były prawie wyłącznie nikczemne, koniec Bitwy o Azeroth sprawił, że Wrathion oczyścił przynajmniej jedno jajo smoka Zmierzchu z jego zepsucia, podobnie jak miało to miejsce podczas Kataklizmu. Możliwe, że gracze będą mogli zobaczyć ten lub inne smoki Zmierzchu odrestaurowane w przyszłości, być może dołączając do czarnego stada, które odbudowuje się po latach szaleństwa.


Nieskończone stado smoków

Nieskończone stado smoków składa się z przyszłych członków brązowego stada smoków manipulujących czasem, a jego lider Murozond jest przyszłą wersją Brązowego Aspektu Nozdormu. Te smoki dążą do zmiany historii poprzez zmianę przeszłości i pojawiły się w podróżujących w czasie lochach podczas Burning Crusade, Wrath of the Lich King i Cataclysm – w tym ostatnim, w którym zginął Murozond.

ZWIĄZANE Z: Warcraft: Jak rozbicie Azeroth ukształtowało świat

Nieskończone stado smoków powróciło podczas Przestępstwa wojenne powieść, która ma pomóc w wydaniu Garrosha Hellscreama, ale od tego czasu rzadko się pojawiała. Jednak powracają one w mocy podczas Dragonflight. Nieskończone smoki mieszają się w zadaniach w strefie Thaldraszus, a także w co najmniej jednym z World of Warcraft nowe lochy. Wielu fanów spekuluje, że Murozond będzie głównym antagonistą w Dragonflight – być może pokazując zepsucie Nozdormu.


Prymaliści i stada smoków żywiołów

Dragonflight wprowadza do miksu nową grupę smoków: Primalists. Te pierwotne lewiatany to grupa protosmoków, które toczyły spory z Aspektami, odkąd te ostatnie zostały wzmocnione przez Tytanów, i gardzą nimi oraz ich wyznawcami. Prowadzeni przez Aspektowe Pierwotne Wcielenia, Primaliści są mistrzami żywiołów i ubóstwiają protosmoka Galakronda z World of Warcraft hańba..

Primalists i Pierwotne Wcielenia działają jako główni antagoniści i bossowie rajdów dla Dragonflight, choć są nowi w World of Warcraft. Jednak w przeszłości pojawiło się kilka innych smoków żywiołów. Smoki Kamienia i Burzy to tajemnicze stworzenia znalezione w Skywall i Deepholm, na płaszczyznach żywiołów odpowiednio Powietrza i Ziemi, i które podobno mają wspólne pochodzenie. Chociaż te smoki prawdopodobnie nie pojawią się bezpośrednio w Dragonflight, World of Warcraft może zbadać związek między smokami a żywiołami za pośrednictwem Primalistów.

Burzowe Smoki

Burzowe Smoki to grupa smoków o wyglądzie błyskawic, które żyją na Broken Isles. Pomimo podobnej nazwy do Burzowych Smoków Skywall, nie są to te same istoty. Istnieje kilka potomków Burzowych Smoków: potomek Thorignirów, dowodzony przez Thrymjarisa, sprzymierzył się ze Strażnikiem Tytanów Odynem. Potomstwo Nithogg sprzeciwia się im.

Chociaż nie pojawili się poza Legionem, nadal mogli pojawiać się w Dragonflight – zwłaszcza z ich połączeniem z żywiołami i Tytanami World of Warcraftt. Potomstwo Thorignirów mogło z łatwością sprzymierzyć się z głównymi stadami smoków i dołączyć do hierarchii, a potomstwo Nithogga mogło sprzymierzyć się z podobnie myślącymi Primalistami. W każdym razie istnieją dowody, że te nieuchwytne smoki mogą pojawić się na Wyspach Smoka.

Są inne smoki, które pojawiają się w World of Warcraft również historię: smoki zombie, nieumarłe mrozy i wyrmy żarowe oraz smoki spaczone przez koszmary. Jednak tym smokom brakuje organizacji i najczęściej występują w luźnych, niezależnych lub nieistniejących grupach. To mówi, World of Warcraft może przywrócić te lub inne pomniejsze smocze stada – lub wprowadzić nowe – w dowolnym momencie, a Dragonflight będzie na to idealnym momentem.

World of Warcraft jest już dostępny na PC. Rozszerzenie Dragonflight ma się ukazać jeszcze w tym roku.

WIĘCEJ: Jak grać w WoW Dragonflight AlphaŹródło : https://gamerant.com/world-of-warcraft-dragonflight-chromatic-netherwing-twilight-infinite-primalists-storm/