World of Warcraft: Koniec abonamentów? Microsoft obiecuje bezpłatny dostęp do gry na platformach partnerskich do gier w chmurze.

Nowości w World of Warcraft: nie wiesz, co zrobić z abonentami? I to jest bardzo poważne

Microsoft spotkał się z pakietem obietnic, aby uzyskać zgodę na przejęcie Activision-Blizzard. Według tych obietnic, wiele gier wydawcy będzie dostępnych do grania w chmurze, w tym takie tytuły jak World of Warcraft… co również zmieniłoby nieco jego model ekonomiczny.

Obietnice

Wiadomo, że niedawno Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Trzeba powiedzieć, że ten ostatni zrobił wszystko, aby przekonać organizację: jeśli brytyjska CMA uważała, że pozycja amerykańskiego giganta byłaby zbyt dominująca w chmurze, obietnice firmy Redmond w tej sprawie wyraźnie przekonały Unię Europejską. I to z dobrego powodu: Microsoft przedstawił bardzo interesujący plan. Jeśli przejęcie zostanie zrealizowane, to wszystkie gry Activision-Blizzard, które obecnie sprzedawane są na konsole i komputery PC, zostaną udostępnione na platformach partnerskich do gier w chmurze przez następne 10 lat: zacznij korzystać z Xbox Game Pass z potwierdzeniem, a także Nvidia GeForce lub Boosteroid.

Abonament dla innych

Jeśli więc kupiłeś grę wydawcy – powiedzmy, Call of Duty lub Crash Bandicoot – będziesz mógł zagrać w nią w trybie streamingowym przez wymienione wyżej platformy do gier w chmurze. Będzie to działać również dla usług darmowego dostępu do gier, takich jak Game Pass, który powinien zawierać World of Warcraft, jeśli przejęcie zostanie zrealizowane. Dzięki temu wydaje się, że nie będziesz już musiał płacić miesięcznej opłaty za ikoniczne MMO od Blizzarda, ale po prostu będziesz mógł z niego korzystać za pośrednictwem swojego abonamentu do gier w chmurze, co powinno zmienić sytuację dla wielu graczy.

Możliwość korzystania z platform do gier w chmurze takich jak Nvidia GeForce Now, Boosteroid lub Nware z szacowanym czasem korzystania wynoszącym 10 lat, bez konieczności płacenia licencji, aby ich klienci mogli cieszyć się tak potężnymi tytułami w ramach ich usługi, jest prawdziwym skarbem. To właśnie te obietnice Microsoftu przekonały Komisję Europejską do zatwierdzenia przejęcia Activision-Blizzard. Przejęcie to musi jeszcze otrzymać zgodę innych państw na świecie, zresztą.

Propozycja World of Warcraft: Dragonflight

Źródło: http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64669225ad0845b6afcf5624b5c19742&url=https%3A%2F%2Fwww.jeuxvideo.com%2Fnews%2F1749238%2Fworld-of-warcraft-bientot-la-fin-des-abonnements-et-c-est-tres-serieux.htm&c=14863328967338369984&mkt=fr-fr.