World of Warcraft bez abonamentów? Microsoft planuje wielką zmianę

Nowości w grze World of Warcraft: nie wiesz, co zrobić z abonentami? To bardzo poważne!

Microsoft spotkał się z pakietem obietnic, aby zatwierdzić przejęcie Activision-Blizzard. Wśród obietnic znalazło się wiele interesujących rzeczy dla graczy, w tym możliwość grania w wiele gier wydawcy poprzez cloud gaming, w tym takie tytuły jak World of Warcraft. To może również wpłynąć na model ekonomiczny gry.

Obietnice

Komisja Europejska niedawno wydała zgodę na przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Trzeba przyznać, że firma z Redmond zrobiła wszystko, aby przekonać organizację. Jeśli CMA brytyjska uważała, że pozycja amerykańskiego giganta będzie zbyt dominująca w cloud gaming, obietnice Microsoftu w tym zakresie wyraźnie przekonały UE. Microsoft ujawnił bardzo interesujący plan. Jeśli przejęcie zostanie sfinalizowane, wszystkie gry Activision-Blizzard sprzedawane na konsolach i komputerach PC będą dostępne na platformach cloud gamingowych partnerów przez 10 lat. Możesz skorzystać z Xbox Game Pass z potwierdzeniem, Nvidia GeForce lub Boosteroid.

Abonament dla innych

Jeśli więc kupiłeś grę wydawcy – powiedzmy, Call of Duty lub Crash Bandicoot – będziesz mógł zagrać w nią w trybie streamingowym przez wspomniane wyżej platformy cloud gamingowe. To również zadziała dla usług darmowego dostępu do gier, takich jak Game Pass, który powinien zawierać World of Warcraft, jeśli przejęcie zostanie zatwierdzone. To oznacza, że ​​nie będziesz już musiał płacić miesięcznej opłaty za ikoniczne MMO od Blizzarda, ale po prostu będziesz mógł z niego korzystać w trybie cloud gamingowym poprzez swoje subskrypcje, co powinno zmienić wiele rzeczy dla bardzo wielu graczy.

Platformy cloud gamingowe, takie jak Nvidia GeForce Now, Boosteroid lub Nware z szacowanym czasem wykorzystania, nie muszą płacić za licencje, aby ich klienci mogli korzystać z tak ogromnych tytułów w ramach ich usługi (przypominamy, że jest to 10 lat). To właśnie te obietnice Microsoftu przekonały Komisję Europejską do zatwierdzenia przejęcia Activision-Blizzard. Przejęcie to powinno jeszcze otrzymać zgodę innych państw na całym świecie.

Propozycja World of Warcraft: Dragonflight

Źródło: http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64678f2c45684b4389af1f263076fe04&url=https%3A%2F%2Fwww.jeuxvideo.com%2Fnews%2F1749238%2Fworld-of-warcraft-bientot-la-fin-des-abonnements-et-c-est-tres-serieux.htm&c=14863328967338369984&mkt=fr-fr.