World of Warcraft bez abonamentów? Microsoft i Activision-Blizzard planują rewolucję w grach.

Nowości w grze World of Warcraft: nie wiesz, co zrobić z abonentami? To bardzo poważne

Microsoft spotkał się z pakietem obietnic, aby uzyskać zgodę na przejęcie Activision-Blizzard. W ramach tych obietnic wiele gier wydawcy będzie dostępnych do grania w chmurze, w tym tytuły takie jak World of Warcraft… co również nieco zmieni jego model ekonomiczny.

Obietnice

Wiadomo, że niedawno Komisja Europejska wydała zgodę na przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Trzeba powiedzieć, że ​​ten ostatni zrobił wszystko, aby przyciągnąć organizację: jeśli CMA brytyjska uważała, że ​​miejsce amerykańskiego giganta będzie zbyt dominujące w grach w chmurze, obietnice firmy z Redmond w tym zakresie wyraźnie przyciągnęły Unię Europejską. I to z dobrego powodu: Microsoft ujawnił bardzo interesujący plan. Jeśli dojdzie do przejęcia, wszystkie gry Activision-Blizzard, które są sprzedawane na konsolach i komputerach PC, będą dostępne na platformach cloud gamingowych partnerów przez następne dziesięć lat: możesz dołączyć do Xbox Game Pass z potwierdzeniem, z Nvidia GeForce teraz lub zagraj w Boosteroid.

Abonament zamiast innego

Jeśli więc kupiłeś grę wydawcy – powiedzmy, Call of Duty lub Crash Bandicoot – będziesz mógł grać w nią za pośrednictwem streamingu na wymienionych wyżej platformach cloud gamingowych. To również zadziała dla bezpłatnych usług gier, takich jak Game Pass, który powinien zawierać World of Warcraft, jeśli przejęcie zostanie zrealizowane. W ten sposób wydaje się, że nie będziesz już musiał płacić miesięcznej opłaty za kultowe MMO Blizzarda, ale po prostu będziesz mógł z niego korzystać w chmurze za pośrednictwem subskrypcji, co powinno zmienić sytuację dla wielu graczy.

Z kartą graficzną, platformami do gier w chmurze Nvidia GeForce Now, Boosteroid lub Nware z szacowanym czasem użytkowania: nie muszą płacić za licencje, aby ich klientela mogła cieszyć się tak masowymi tytułami w ramach ich usługi (przypomnijmy, że jest to dziesięcioletni okres), to prawdziwe błogosławieństwo. To właśnie te obietnice Microsoftu przekonały Komisję Europejską do zatwierdzenia przejęcia Activision-Blizzard. Przejęcie to musi jeszcze otrzymać zgodę innych państw na całym świecie, zresztą.

Propozycja World of Warcraft: Dragonflight

Źródło: http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64671096d5564a04a4ca31c75b101e31&url=https%3A%2F%2Fwww.jeuxvideo.com%2Fnews%2F1749238%2Fworld-of-warcraft-bientot-la-fin-des-abonnements-et-c-est-tres-serieux.htm&c=14863328967338369984&mkt=fr-fr.