World of Warcraft Klasyczny Hardkor: Zakochaj się w zdobywaniu poziomów na nowo

Co to jest gra końcowa? Jeśli jesteś podobny do mnie, jest to pierwsze pytanie, które sobie zadajesz, rozważając nową grę MMORPG. Chcesz wiedzieć, czy doświadczenie związane ze sprzętem na maksymalnym poziomie jest tego warte, czy najazdy są imponujące i wystarczająco trudne, czy lochy mają ciekawą mechanikę, która cię wciąga i sprawia, że ​​musisz przez nie przechodzić od nowa (i od nowa). Ponownie). W większości przypadków proces poziomowania nie jest czymś, o czym myślę. O ile nie jest to całkowicie nudne lub uciążliwe, pędzę przez szeregi, aby dostać się do dobrych rzeczy. Konkluzja: W większości gier MMORPG kampania jest dość powierzchowna dla graczy skupionych na grze końcowej, takich jak ja. Jest po prostu po to, żeby nauczyć mnie mechaniki, przedstawić światu i pokazać, gdzie mam się udać, aby podnieść swoje umiejętności lub wymienić dziwną walutę, którą zarobiłem. Wiesz, podstawy.

Inne wrażenia z poziomowania

Niedawno wraz z przyjacielem testowaliśmy nowe serwery World of Warcraft Classic Hardkor. I nagle zakochałem się w prostej czynności poziomowania. Andy, mój przyjaciel i ja postanowiliśmy stworzyć parę krasnoludów, w których on będzie paladynem, a ja łowcą. Zalogowaliśmy się na serwer, znaleźliśmy się w krasnoludzkim obszarze startowym, Dolinie Dun Morogh, i wyruszyliśmy w świat. Od początku nastroje były inne. Normalnie podjąłbym się każdego możliwego zadania i natychmiast rzuciłem się w dzicz, gotowy stawić czoła niebezpieczeństwu i, szczerze mówiąc, gotowy na śmierć. Zamiast tego Andy i ja spędziliśmy trochę czasu na omawianiu strategii. Kto będzie rysował aggro, jakich umiejętności użyć, kiedy, jakie zadania wykonać w pierwszej kolejności. Rozmawialiśmy o tym, którymi ścieżkami podążać i jakich obszarów unikać w okolicy, na wypadek, gdybyśmy przyciągnęli zbyt wiele Trogów. Było niesamowite napięcie, jakiego nigdy nie czułem, wcielając się w nową postać. Nie tylko patrzyłem, jak rośnie mi poprzeczka doświadczenia, ale próbowałem przetrwać.

Ugruntowało mnie to w niesamowitych przestrzeniach World of Warcraft. Byłem bardziej świadomy każdego elementu tej przestrzeni. Widziałem pobliską grań, za którą mógł ukrywać się agresywny niedźwiedź. Przyglądałem się pobliskiej wodzie, na wypadek gdyby czyhał niewidzialny aligator. Andy i ja mieliśmy plan ucieczki dla każdego lochu, do którego weszliśmy, na wypadek gdyby patrolujący wendigo wyszedł zza rogu i przyłapał nas na walce z jednym z jego rodaków.

Wspomnienie magii gier MMORPG

Nie dajcie się zwieść, WoW Classic to wciąż grind, jaki znacie. Osiągnięcie maksymalnego poziomu zawsze zajmuje tygodnie. To wciąż może wydawać się nudne – gry MMORPG przeszły długą drogę, aby uprościć proces zdobywania poziomów od 2004 roku, kiedy wypuszczono WoW – a jeśli chcemy być bardziej precyzyjni, Hardkor jeszcze bardziej spowalnia ten proces ze względu na ostrożność, którą trzeba wykazać. Zamiast jednak cierpieć z powodu monotonii z 2004 roku, Hardcor się tym raduje. Bez wyrzutów sumienia prosi swoich zawodników, aby nie spieszyli się. Wymaga docenienia i bycia świadomym otaczającego Cię świata, a nawet strachu przed nim.

I wiesz co ? Świat World of Warcraft jest oszałamiający. To dość niezwykły wyczyn, że prawie 20 lat od pierwszej premiery nadal doceniam jego projekt. Znasz to uczucie, którego szukasz, odkąd zacząłeś grać w gry wideo? Ten, w którym po raz pierwszy wchodzisz do świata gry i czujesz jego skalę? To było magiczne uczucie, prawda? WoW Classic Hard przywraca w Tobie to uczucie. Zamiast pozwalać graczom na szybkie wykonywanie różnych zadań, zmusza cię do siedzenia, przyglądania się otaczającym cię rzeczom i prawdziwego zachwytu nad World of Warcraft.

Spędziłem dziesiątki godzin na przygodach z przyjacielem w hardcorowym świecie Azeroth i nawet nie myślałem o najazdach. Ani razu. I jest naprawdę bardzo miło. Co prowadzi nas z powrotem do początku: jak wygląda gra końcowa? W tym momencie jest mi to obojętne, ponieważ jest jeszcze tak wiele do zobaczenia i zrobienia, krok po kroku.

Oto 10 najlepszych gier MMORPG, w które warto zagrać w 2023 roku

Źródło: www.gamesradar.com