World of Warcraft jest teraz dostępny na Xbox za pośrednictwem GeForce NOW

Zapowiedź

W World of Warcraft można teraz grać na konsoli Xbox dzięki NVIDIA GeForce NOW

Niedawna aktualizacja systemu gier w chmurze firmy Nvidia, GeForce NOW, umożliwia technicznie grę w World of Warcraft na konsolach Xbox. Wersja gry w chmurze najwyraźniej działa płynnie na konsolach Xbox, nawet przy maksymalizowaniu grafiki na ustawieniach ultra. Chociaż Blizzard nie potwierdził jeszcze oficjalnej wersji gry na konsole, wcześniejsze wypowiedzi sugerowały, że deweloper rozważa wprowadzenie World of Warcraft na nowe platformy.

Fan World of Warcraft prezentuje grę na konsoli Xbox przy użyciu usługi GeForce NOW

Fan World of Warcraft prezentuje grę na konsoli Xbox, korzystając z usługi przesyłania strumieniowego GeForce NOW firmy Nvidia, aby grać w ukochaną grę MMORPG na konsoli Microsoft. Od swojego pierwszego pojawienia się w 2004 roku, gra MMORPG firmy Blizzard Entertainment stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych gier online na świecie. Nawet dwie dekady po premierze gra podobno nadal ma miliony aktywnych graczy, a kolejny dodatek do World of Warcraft planowany jest jeszcze w tym roku. Teraz gra Blizzarda jest po raz pierwszy technicznie dostępna na nowej platformie.

Pomimo swojej popularności jako gry MMORPG, World of Warcraft nigdy nie doczekało się oficjalnego wydania poza wersją na komputery PC. Seria wypuściła wiele spin-offów na urządzenia mobilne, takie jak Hearthstone i Warcraft Rumble, chociaż główna gra pozostaje dostępna wyłącznie na PC. Brak wersji konsolowej World of Warcraft wynika z faktu, że niektórzy z jego największych konkurentów, jak np. Final Fantasy 14, wypuścili wersje na wiele platform. Jednak niedawna aktualizacja GeForce Now zapewnia graczom nowy sposób grania w grę na konsoli Xbox.

Technicznie rzecz biorąc, w World of Warcraft można grać na konsoli Xbox

Nowa aktualizacja kompatybilności usługi gier w chmurze firmy Nvidia, GeForce NOW, ujawniła coś ważnego dla fanów World of Warcraft. Jak pokazał użytkownik Twittera Rebs Gaming i użytkownik Reddit ReapsNoEviL, gracze korzystający z platformy do gier w chmurze mogą teraz uruchamiać i grać w World of Warcraft na konsolach Xbox. Mówi się, że wersja konsolowa obsługuje wysokiej jakości grafikę World of Warcraft, dzięki czemu gra może płynnie działać na ustawieniach ultra. Oczekuje się, że w przyszłej aktualizacji dodatki pojawią się także w wersji chmurowej World of Warcraft.

World of Warcraft zmierza na konsole?

Wprowadzenie World of Warcraft do GeForce NOW następuje w momencie, gdy Blizzard omawiał w ostatnich miesiącach pomysł przeniesienia gry na konsole. Podczas kwietniowego wywiadu producentka wykonawcza Holly Longdale udzieliła niejasnej odpowiedzi: „nie ma rzeczy niemożliwych”, zapytana o potencjał konsolowej wersji World of Warcraft. World of Warcraft był również wcześniej powiązany z Microsoftem po przejęciu dewelopera Activision Blizzarda, co spowodowało objęcie gry MMORPG pod parasolem Microsoft.

Wersja GeForce NOW gry World of Warcraft to długo oczekiwany pierwszy występ gry na konsolach w ramach przygotowań do kolejnego rozszerzenia. Premiera The War Within ma nastąpić jeszcze w tym roku, a testy beta rozszerzenia World of Warcraft rozpoczną się w przyszłym tygodniu. The War Within powinno znacznie uprościć system lotów w World of Warcraft, a także wprowadzić nowy obszar do eksploracji z kontynentem Khaz Algar. Pomiędzy nowym rozszerzeniem a wersją Xbox, w którą można grać za pośrednictwem GeForce NOW, fani World of Warcraft mają powód do radości.

Źródło: www.bing.com