World of Warcraft: Follower Dungeons przybywa z aktualizacją Seeds of Renewal

W świecie World of Warcraft nadchodzi wielka nowość: Follower Dungeons. Ta nowa funkcja pozwoli graczom eksplorować lochy we własnym tempie lub nie czekać już, aż inne gry połączą się z NPC-ami. Deweloper Activision Blizzard udostępnił niedawno szczegółowe informacje na temat tej funkcji i potwierdził, że będzie ona dostępna w aktualizacji Seeds of Renewal we wtorek, 16 stycznia.

Jak to działa ?

Lochy obserwujących będą obecnie miały zastosowanie tylko do normalnych instancji trybu Dragonflight, gdzie zwykle wymagana jest grupa, po premierze Seeds of Renewal w World of Warcraft. Krótki film udostępniony na Twitterze przez oficjalne konto gry MMORPG zawiera przegląd jej działania, w tym role postaci niezależnych i sposoby, w jakie gracze mogą kontrolować tempo przemierzania lochów.

Film ujawnił również, że gracze będą mogli zarejestrować się solo lub z maksymalnie trzema innymi graczami i wzywać NPC-ów, aby zapełnili puste miejsca. Dodatkowo NPC-ami w drużynie będą postacie z początkowej rozgrywki w Exile’s Reach i w zależności od odbioru tej funkcji, możemy zobaczyć, że do składu dołączą inne znane postacie. Co zabawne, NPC-e mogli nawet naśladować graczy, udzielając porad dotyczących pokonania bossów i gratulując członkom drużyny zwycięstw w walce.

Odbiór lochów zwolenników

W odpowiedzi na pojawienie się Follower Dungeons odbiór fanów był w dużej mierze pozytywny, a niektórzy są optymistami, że pewnego dnia inne treści oparte na instancjach będą mogły korzystać z tej samej funkcjonalności.

„To jest niesamowite” – powiedział jeden z użytkowników Reddita, który odkrył funkcję grupowania NPC. „To działa w FFXIV, zadziała tutaj, więc nie spiesz się. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dodatek o niewielkim wpływie i przyjemny. »

Inny użytkownik Reddita ma nadzieję, że funkcja „pewnego dnia stanie się Warband Dungeons” i stwierdził, że „byłoby miło móc tankować i leczyć się wraz z innymi postaciami”.

Ogólnie rzecz biorąc, Follower Dungeons są postrzegane jako zdrowy dodatek, a gracze są ciekawi, jak ta funkcja będzie ewoluować, aby w przyszłości uwzględnić inne gry World of Warcraft.

Źródło: www.bing.com