World of Warcraft Dragonflight włącza jeden z najlepszych pomysłów z Final Fantasy 14 do aktualizacji Seeds of Renewal

World of Warcraft: nowy sposób na grę solo

Najnowsza aktualizacja, Seeds of Renewal, dla World of Warcraft oferuje graczom solo nowe doświadczenia dzięki dodaniu systemu wsparcia umożliwiającego im ukończenie zawartości lochów w towarzystwie NPC, jak Final Fantasy 14. Blizzard ujawnił, co nowego w następnej Aktualizacja Dragonflight. Seeds of Renewal zawiera nowe, bogate w historię wydarzenie publiczne, możliwość ujeżdżania smoków na kontynentach Starego Świata oraz Lochy Obserwujących.

Ta funkcja jest teraz dostępna na publicznym serwerze testowym (PTR) i jest łatwa w użyciu. Gracze mogą wcielić się w tanka, uzdrowiciela lub DPS wraz z towarzyszami NPC, którzy pełnią inne role. Po wydaniu aktualizacji dostępnych będzie osiem normalnych lochów Dragonflight, skalowanych od jednego do czterech graczy.

Dodatek doceniany przez społeczność

Ta nowa funkcja została bardzo dobrze przyjęta przez społeczność World of Warcraft. Jeden z graczy mówi: „Jestem podekscytowany faktem, że każdy będzie mógł teraz korzystać z zawartości lochów, niezależnie od tego, czy inni gracze są dostępni, czy nie. Dzięki temu te treści będą dostępne dla każdego, w dowolnym momencie i prawdopodobnie bez czekania i kolejkowania. Uwielbiam to. »

Inny dodaje: „Od lat prosiłem o ten system. Nie możesz znaleźć członka do określonej roli? Po prostu porozmawiaj z NPC, który będzie Ci towarzyszył w tej roli i radzi sobie całkiem nieźle. »

Nowy sposób gry

Ta nowa funkcja jest prawdziwym dobrodziejstwem z kilku powodów. Final Fantasy 14 z sukcesem oferuje graczom grę RPG z elementami MMO, pozwalając im cieszyć się wciągającą historią przy minimalnej zależności od innych. Częściowo jest to możliwe dzięki obsłudze lochów edytora, który zapełnia lochy postaciami z opowieści kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję.

Historycznie rzecz biorąc, World of Warcraft zawsze kładł nacisk na grę społeczną, zachęcając graczy do tworzenia więzi i zawierania przyjaźni, aby znaleźć członka gildii na całe życie. Lochy obserwujących mogą być sprzeczne z tą filozofią projektowania, ale jest to mile widziana zmiana, która daje graczom wybór w jaki sposób będą doświadczać zawartości lochów Dragonflight.

Należy zaznaczyć, że Final Fantasy 14 nie zawsze posiadało Duty Support. Został on dodany w rozszerzeniu Shadowbringers ponad cztery lata temu, a później został stopniowo zintegrowany z resztą gry MMO. Miejmy nadzieję, że podobny rozwój sytuacji nastąpi w World of Warcraft.

Źródło: www.gamesradar.com