Nowy program Community Discords dla fanów Świata Warcrafta w Europie

Świat Warcrafta ogłasza nowy program Community Discords dla europejskich fanów

Świat Warcrafta ogłosił program Community Discords dla swoich europejskich fanów. Program ten pozwala serwerom Discord na bezpośredni kontakt z menedżerami społeczności Blizzarda. Serwery mogą również korzystać z innych nagród, takich jak wsparcie wydarzeń i upominków, pytania i odpowiedzi dla deweloperów, możliwości przekazywania opinii, wywiady, a nawet wczesny dostęp do wersji beta Świat Warcrafta produkty w przyszłości.

Jednakże, aby dołączyć do tego programu, fani Świat Warcrafta muszą zaakceptować długą umowę z pewnymi podejrzanymi postanowieniami. Umowa ta to 16 stron prawniczego żargonu, w którym można znaleźć kilka wątpliwych postanowień.

Wątpliwe postanowienia umowy

Członkowie programu muszą instalować boty i oprogramowanie śledzące na swoich serwerach, których Blizzard zastrzega sobie prawo do wykorzystywania danych w celu zbierania danych i wykorzystywania ich zgodnie z własnym życzeniem. Co najważniejsze, członkowie tych serwerów nie mogą powiedzieć nic negatywnego na temat Blizzarda ani jego produktów – to postanowienie nie wygasa wraz z rozwiązaniem umowy.

Gdyby tego było mało, Świat Warcrafta członkowie, którzy dołączają do tego programu, muszą również zgodzić się nigdy nie wchodzić w interakcje z żadnymi związkami lub podobnymi gildiami. Skutkuje to grzywną oraz „nieograniczonymi prawami redakcyjnymi” do wszystkiego, co jest oferowane związkowi. Blizzard próbowałby ukarać graczy współpracujących ze związkami o wiele surowiej niż wymienione w nim minimum 100 $, gdyby gracze złamali tę część umowy.

Reakcja fanów

Świat Warcrafta fanka i założycielka społeczności Acherus Death Knight, Magdalena, głośno sprzeciwiła się tej inicjatywie, określając ją jako drapieżną i nadmiernie kontrolującą. Nie mają zamiaru przystępować do programu i zachęcają innych Świat Warcrafta społecznościom dokładne zapoznanie się z Warunkami korzystania przed złożeniem wniosku.

Dostępność programu

Ten program jest dostępny tylko dla fanów Świat Warcrafta w Europie. Blizzard jeszcze nie ogłosił, czy uruchomi program Community Discords dla fanów w USA lub innych częściach świata.

Jeśli Blizzard spróbuje wdrożyć program dla fanów na całym świecie, miejmy nadzieję, że usunie te niepokojące przepisy, zanim to zrobi.

Źródło: World of Warcraft.