World of Warcraft Classic: wreszcie potwierdzono dodanie jednego z najpopularniejszych rajdów

Graczy World of Warcraft Classic czeka nie lada gratka, gdyż gra zostanie zaktualizowana o zawartość z aktualizacji Fall of the Lich King, pierwotnie wydanej w 2009 roku. Obejmuje to między innymi długo oczekiwany najazd na Icecrown Citadel. Aktualizacja, łatka 3.4.3, pojawi się we wtorek, 10 października, a nalot rozpocznie się dwa dni później.

Kontrowersyjna wyszukiwarka losowych lochów

Jednym z głównych dodatków w tej aktualizacji jest kontrowersyjna funkcja Random Dungeon Finder. Ta funkcja pozwala graczom ustawiać się w kolejce do lochów w oparciu o ich klasę i specjalizację, co ułatwia znajdowanie grup. Chociaż niektórzy gracze byli przeciwni włączeniu go do World of Warcraft Classic, ponieważ nie było go w oryginalnej wersji, inni twierdzili, że został dodany w łatce 3.3 wraz z wydaniem najazdu Icecrown Citadel w 2009 roku.

Nalot na Cytadelę Lodowej Korony

W najeździe na Cytadelę Lodowej Korony weźmie udział 12 bossów, a walka zakończy się ostateczną bitwą z samym potężnym Arthasem. Gracze będą musieli przejść przez szereg lochów, w tym Kuźnię Dusz, Pit of Saron i Sale Odbicia, aby odkryć ważne prawdy o Frostmourne i Królu Lichu. Te lochy można odwiedzić poprzez Random Dungeon Finder i nagrodzą graczy potężną bronią i zbroją.

Nowe Lochy i Legendarny Topór

Oprócz najazdu na Cytadelę Lodowej Korony aktualizacja wprowadzi także trzy nowe lochy, które nie były częścią oryginalnego rozszerzenia Wrath of the Lich King. Te lochy inspirowane Tytanami, zwane Protokołami Obronnymi Alpha, Beta i Gamma, będą stanowić wyzwanie dla graczy poszukujących nowej zawartości.

Co więcej, aktualizacja wprowadzi interfejs Kolekcji z Dragonflight do WoW Classic, umożliwiając graczom łatwiejsze zarządzanie swoimi kolekcjami. Dodatkowo wojownicy, paladyni i rycerze śmierci będą mieli okazję stworzyć Legendarny topór znany jako Shadowmourne, wykonując serię zadań i zdobywając określone przedmioty z Cytadeli Lodowej Korony.

Wyzwanie dla drużyn rajdowych

Icecrown Citadel jest uważana za jeden z najbardziej kultowych rajdów w gatunku MMORPG i niewątpliwie wystawi na próbę umiejętności i koordynację gildii i zespołów rajdowych World of Warcraft Classic. Wyścig o pokonanie Króla Lisza będzie zacięty i tylko czas pokaże, kto wyjdzie zwycięsko.

World of Warcraft Classic jest już dostępny na PC.

Źródło: gamerant.com