World of Warcraft Classic: w najnowszym rozszerzeniu Cataclysm w końcu zrównoważono gildie

Najnowszy dodatek do World of Warcraft Classic, Cataclysm, został wydany w zeszłym tygodniu, ponownie przynosząc znane zniszczenie Deathwinga do Azeroth.

Gildie, duże i małe

Jak w przypadku każdego rozszerzenia Classic, niektóre mniej udane aspekty oryginalnej wersji zostały poprawione i ulepszone. Jedną z funkcji, na którą celował zespół Classic, były gildie. W wywiadzie dla Game Rant główna inżynier oprogramowania Nora Valetta i główny projektant gry Kris Zierhut omówili zmiany w systemie gildii.

Wcześniej do gildii dodawano system awansowania, ale progi awansu nie były dostosowywane proporcjonalnie do liczby członków w gildii.

„System awansowania gildii zachęca do posiadania gildii składającej się z wielu członków” – wyjaśnia Zierhut. „Nie zmieniło to ilości potrzebnego doświadczenia w zależności od wielkości twojej gildii. Początkowo nie było sposobu, aby to zrobić bez dodania perwersyjnych zachęt, więc małym gildiom zdobywanie poziomów zajmowało dużo czasu i borykało się z trudnościami, podczas gdy bardzo duże gildie szybko osiągały maksimum. »

Prawdopodobnie nie powinno dziwić, że społeczność MMO znalazła najskuteczniejszy sposób na czerpanie korzyści. Niestety, miało to negatywny wpływ na małe i nowe gildie, które miały trudności z utrzymaniem członków w obliczu natychmiastowych nagród zapewnianych przez „mega gildie”. »

„Po uruchomieniu problem ten był naprawdę trudny” – kontynuuje Zierhut. „Ludzie z mniejszych gildii zaczęli opuszczać te gildie, aby dołączyć do większych, aby uzyskać więcej korzyści. Osoby, które chciały założyć nową gildię, nie mogły znaleźć nikogo, kto mógłby dołączyć do ich gildii. »

Nowy system opiera się na reputacji, tak jak każda inna frakcja. Budujesz osobistą reputację w swojej gildii, zachęcając ludzi do pozostania w swoich gildiach bez szkodzenia mniejszym gildiom.

Większość korzyści uzyskanych dzięki staremu systemowi poziomowania gildii jest teraz natychmiast dostępna dla każdego dołączającego do gildii, niektóre, takie jak „Przepływ środków pieniężnych”, zostały całkowicie usunięte.

Obecnie dostępna jest gra World of Warcraft Cataclysm Classic.

Źródło: www.dualshockers.com