World of Warcraft blokuje 120 000 kont, jednocześnie wprowadzając ograniczenia w tworzeniu postaci Rycerzy Śmierci


Wygląda na to, że Blizzard może w końcu zająć się szalejącym botem w World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic. Niedawno twórcy gry ogłosili, że podjęli działania przeciwko ponad 120 000 złośliwych kont i planują wprowadzić ograniczenia dotyczące tworzenia postaci Death Knight z oryginalnej wersji dodatku, które nigdy nie weszły w życie w wersji Classic.

World of Warcraft zawsze miał problem z botami, ale Wrath of the Lich King Classic miał jeszcze większą liczbę zautomatyzowanych postaci niż w przeszłości. Dzieje się tak po części dlatego, że Blizzard nie ograniczył tworzenia Rycerzy Śmierci w momencie premiery dodatku, co oznacza, że ​​nowe konta mogły natychmiast stworzyć postać na poziomie 55. To przeoczenie okazało się śpiewem syreny dla botterów, którzy wykorzystali je, aby wskoczyć do gry bez konieczności ręcznego awansowania do 55 poziomu przed zbieraniem zawartości i powodowaniem chaosu w ekonomii gry.

Powiązany: World of Warcraft: Dragonflight zstąpi do jaskiń Zaralek w ramach łatki 10.1 Embers of Neltharion

Podczas gdy Blizzard pierwotnie zezwalał na tworzenie Rycerzy Śmierci na nowych kontach, aby ci gracze mogli dołączyć do swoich przyjaciół jako klasa Rycerzy Śmierci, teraz przywrócili wymóg, aby konta miały już postać na poziomie 55, aby stworzyć Rycerza Śmierci. Rozpocznie się to w tygodniu rozpoczynającym się 20 marca, ponieważ mają nadzieję, że nieco powstrzyma to złośliwe działania w przyszłości.

W World of Warcraft w tym tygodniu zbanowano również ponad 120 000 kont, które zostały uznane za zaangażowane w zautomatyzowaną rozgrywkę. Blizzard podkreśla, że ​​jest to proces ciągły i prosi graczy o pomoc w dalszym zgłaszaniu podejrzanych działań w grze.

Powiązany: Fani oczekują Sezonu Mistrzostwa 2 w World of Warcraft Classic po pojawieniu się nowych światów

Wrath of the Lich King Classic był ostatnio pod ostrzałem ze względu na szalejące boty i wyjątkowo długi czas reakcji na zgłoszenia pomocy. Chociaż te działania prawdopodobnie pomogą spowolnić problem, oszuści zawsze znajdą sposób na zakłócenie ekonomii gry, ponieważ żadne rozwiązanie nie może naprawdę uwolnić MMO od botów na dłuższą metę.Źródło : https://www.gamepur.com/news/world-of-warcraft-bans-120k-accounts-while-placing-restrictions-on-creating-death-knight-characters