Wiadomości z branży rozrywkowej: World of Warcraft: Dragonflight otrzymuje pierwszy roczny plan działania na rok 2023


Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Blizzard ma wielkie plany wykorzystania sukcesu World of Warcraft: Dragonflight.

Najnowszy dodatek do World of Warcraft, Dragonflight, był jednym z najlepiej przyjętych dodatków w najnowszej historii, więc nie powinno dziwić, że Blizzard planuje podwoić swój sukces. W nowym poście na blogu Blizzard obiecał, że Warcraft otrzyma sześć aktualizacji treści w ciągu 2023 roku w ramach ambitnego nowego planu działania.

W poście na blogu napisanym przez producenta wykonawczego Warcraft, Holly Longdale, firma przyznała, że ​​ostatnie rozszerzenia nie zdołały wypchnąć ciągłych aktualizacji treści, które sprawiły, że starsze rozszerzenia, takie jak Legion, odniosły taki sukces. Wszystko to zmienia się wraz z Dragonflight, gdy firma przygotowuje się do „pielęgnowania” Azeroth jako żywego świata. Longdale napisał:

Planując przyszłość po premierze Dragonflight, pamiętaliśmy o obowiązku, jaki jesteśmy winni naszym graczom, aby pielęgnować ten żywy świat i, szczerze mówiąc, potrzebie robienia czegoś lepszego niż w niedalekiej przeszłości. Naszym celem dla Dragonflight jest to, aby zawsze coś było tuż za rogiem, a nowa aktualizacja trafiła na nasze serwery testowe wkrótce po tym, jak ostatnia zostanie udostępniona i trafi w Wasze ręce.

Co to oznacza? Dla graczy Dragonflight oznacza to, że w 2023 roku pojawi się sześć aktualizacji zawartości, w tym nowe rajdy, strefy i nagrody sezonowe, które zapewnią im nieustanne zaangażowanie. Zostaną wprowadzone dwie duże zmiany zawartości, a pomiędzy nimi zostaną dodane cztery mniejsze aktualizacje, aby gracze wracali po nowe wydarzenia światowe, zadania fabularne i lochy.

Wszystko zaczyna się wraz z nadchodzącą łatką 10.0.5, która zostanie wprowadzona w przyszłym roku i doda system Punktów Handlowych, który pozwala graczom zdobywać mnóstwo nagród kosmetycznych oraz umożliwia używanie przedmiotów o niskiej i zwykłej jakości jako wyglądów transmog. Oznacza to, że możesz teraz ubierać się tak, jak chcesz, bez martwienia się o statystyki. Po uruchomieniu tej aktualizacji na PST trafi nowa kampania z misjami, zawierająca więcej zawartości świata, w którą można grać ponownie, i zapoczątkuje następny rozdział Dragonflight.

Według Longdale’a, zanim gracze zakończą tę nową misję, „powinno być oczywiste, jaki musi być nasz następny cel”. Producent jest ostrożny, mówiąc, że nie ma określonego wzoru na rozmiar lub kształt aktualizacji przedstawionych w tej mapie drogowej, co oznacza, że ​​​​niektóre z pewnością będą mniejsze niż inne, ale wszystkie wniosą coś nowego. Pisze: „Nie chcę wszystkiego zepsuć i jestem przekonana, że ​​po drodze pojawi się co najmniej kilka niespodzianek, których nikt się nie spodziewa”.

Oto plan działania na 2023 r.:

Blizzard uruchamia również wersję próbną Dragonflight dla każdego, kto jeszcze jej nie kupił, dostępną dla każdego, kto ma subskrypcję Warcraft lub aktywny czas gry. Ten okres próbny potrwa do 2 stycznia 2023 r., więc wypróbuj go, póki możesz. Były szef historii, Chris Metzen również powrót do Blizzarda jako doradca kreatywny Warcrafta, co powinno zachwycić wieloletnich fanów MMO. Miejmy nadzieję, że następny rok Warcrafta przywróci mu dawną świetność – a przynajmniej pozwoli dotknąć obecnego uznania Final Fantasy 14.

Źródło : https://www.gosugamers.net/entertainment/news/64071-world-of-warcraft-dragonflight-gets-its-first-year-long-roadmap-for-2023