Weteran World of Warcraft, Chris Metzen, ponownie dołącza do zespołu deweloperskiego


Blizzard ogłosił, że Chris Metzen, weteran projektantów Warcrafta, StarCrafta i Diablo, powrócił do firmy jako doradca kreatywny po kilku latach nieobecności.

W poście na stronie internetowej World of Warcraft, dyrektor generalny Warcraft, John Hight, powiedział: „Z wielką radością ogłaszam, że Chris Metzen dołączył do zespołu liderów Warcraft jako Creative Advisor. Chris początkowo skupi się na World of Warcraft, potem jego praca rozszerzy się na inne projekty w ramach tej rozwijającej się serii.

„Chris był jednym z pierwszych członków zespołu pracującego nad uniwersum Warcrafta, gdy zaczęło się w 1994 roku, i cieszymy się, że możemy ponownie połączyć go ze światem, który pomógł stworzyć”.

Metzen opuścił Blizzard w 2016 roku po prawie 23 latach pracy w firmie. Odegrał kluczową rolę w tworzeniu uniwersum Warcrafta w połowie lat 90. i od tego czasu pełnił funkcję dyrektora kreatywnego przy wielu projektach Blizzarda, w tym jako szanowany kierownik i scenarzysta Warcraft III: Reign of Chaos. Był także twórcą gry Żołnierz 76 w Overwatch i jest znany fanom jako głos Thralla, jednej z najważniejszych postaci orków w Warcrafcie.

Po odejściu z Blizzarda Metzen założył w 2020 roku firmę Warchief Gaming zajmującą się grami stołowymi, która w zeszłym roku uruchomiła swój pierwszy projekt, Auroboros: Coils of the Serpent.

Powrót Metzena do Blizzarda oznacza ponowne połączenie go z uniwersum, które stworzył jako doradca kreatywny. Chociaż praca początkowo polega na doradzaniu zespołowi World of Warcraft, ostatecznie rozszerzy się, aby pomagać innym projektom z serii (prawdopodobnie Hearthstone).

World of Warcraft właśnie ponownie rozszerzyło się o Dragonflight, który w naszej recenzji opisaliśmy jako „ostre i zapierające dech w piersiach doświadczenie przez pierwsze kilkadziesiąt godzin, ale cierpi z powodu nieco banalnych opcji gry końcowej”.


Matt Purslow jest redaktorem wiadomości i funkcji w Wielkiej Brytanii w IGN.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639c9d3214274b08adcd07e221da7e17&url=https%3A%2F%2Fza.ign.com%2Fworld-of-warcraft-game%2F171753%2Fnews%2Fworld-of-warcraft-veteran-chris-metzen-rejoins-development-team&c=5238383241330902769&mkt=fr-fr