Według prezesa Blizzarda kolejny dodatek do World of Warcraft nie będzie skupiał się na piratach.

Od premiery World of Warcraft: Dragonflight niemal rok temu fanowskie spekulacje na temat tematyki i tematyki kolejnego rozszerzenia do gry MMORPG już trwają pełną parą. Dzięki obecności w grze nowych przedmiotów kosmetycznych gracze zakładają, że kolejny dodatek będzie kręcił się wokół piratów. Jednak prezes Blizzarda Mike Ybarra rozwiał wątpliwości. Na platformie mediów społecznościowych X Ybarra zamieściła krótki i jasny komunikat: „Żadnych hakerów”. Ybarra opublikował ten post w odpowiedzi na spekulacje fanów na temat kolejnego rozszerzenia do World of Warcraft. Dla twojej informacji, przedmioty kosmetyczne wypuszczone w trakcie rozszerzenia często były wskazówkami dotyczącymi nadchodzącej zawartości gry.Na przykład rozszerzenie Shadowlands zawierało Pakiet Smoka, który zawierał przedmioty kosmetyczne z motywem smoka na długo przed ogłoszeniem nawet Dragonflight. Przedmioty kosmetyczne, które wzbudzają spekulacje graczy na temat rozszerzenia do World of Warcraft o tematyce pirackiej, pochodzą z niedawno wydanego pakietu Seafarer, a także z nieco starszego pakietu The Waveborne Diplomat’s Regalia.

Wzrost satysfakcji graczy

World of Warcraft odnotował znaczny wzrost zadowolenia graczy od czasu wydania rozszerzenia Dragonflight, dzięki wprowadzeniu nowych funkcji, takich jak Dragon Riding i naciskowi na aspekt mitologii Warcrafta, który był wspominany tu i ówdzie, ale w dużej mierze ignorowane przez długi czas.

Potencjalne ogłoszenie w 2024 roku

World of Warcraft: Dragonflight jest dostępny na PC. Jeśli trwają prace nad nowym rozszerzeniem, ogłoszenie prawdopodobnie otrzymamy dopiero w 2024 roku.

Źródło: gamingbolt.com