Według bazy danych Frostmourne może wkrótce zostać użyty w Diablo 4

Ekscytujące wieści dotyczące Diablo 4: Z najnowszych danych wynika, że ​​gra może wkrótce umożliwić graczom władanie jedną z najbardziej kultowych broni w uniwersum Warcraft firmy Blizzard. Publiczna wersja próbna 5. sezonu Diablo 4 jest już dostępna, umożliwiając graczom przetestowanie nowego trybu roguelike inspirowanego filmem Vampire Survivors, a także licznych zmian klas oraz nowych, unikalnych i legendarnych przedmiotów. Nowa wersja PTR oznacza, że ​​eksploratorzy danych byli już bardzo aktywni, a ludzie z Wowhead odkryli w plikach 5. sezonu gry dwa nowe modele broni, które będą znane fanom alternatywnego uniwersum fantasy od Blizzarda.

Znane modele broni

Bronią, o której mowa, jest nikt inny jak Frostmourne, legendarne runiczne ostrze dzierżone przez Arthasa, podłego Króla Lisza w klasycznej grze RTS Warcraft 3 firmy Blizzard oraz w grze MMORPG World of Warcraft. Na PST Diablo 4 Sezon 5 można znaleźć dwa modele Ostrze Mrozu, jeden ze srebrnym ostrzem i ozdobą osłony, a drugi z czarnym ostrzem i ozdobą.

Mróz w Diablo 4

Wciąż nie jest pewne, jakie dokładnie są te modele broni. Wowhead przyjrzał się także wszystkim nowym, unikalnym przedmiotom, które pojawią się w ramach Sezonu 5, a Frostmourne nie jest jednym z nich. Blizzard już wcześniej oferował Ostrze Mrozu jako ozdobę wierzchowca, a także hełm Króla Lisza, Hełm Dominacji i jego konia Niezwyciężonego. Przedmioty były oferowane razem w pakiecie kosmetycznym o wartości 25 dolarów. Jednakże wygląd Ostrze Mrozu jest inny, ponieważ jest to skórka broni, a nie ozdoba wierzchowca, co oznacza, że ​​może być używana jako broń lub skórka na broń dla klas noszących miecz z Diablo 4.

Wszechświaty, które się przecinają

Warto zauważyć, że pojawienie się Frostmourne jako użytecznej broni w Diablo 4 nie byłoby pierwszym skrzyżowaniem dwóch fantastycznych wszechświatów Blizzarda. W przeszłości Blizzard oferował w WoW wierzchowce inspirowane Diablo, a aby uczcić zeszłoroczną premierę Diablo 4, WoW zorganizował wydarzenie Treasure Goblin, podczas którego gracze mogli zdobyć różne przedmioty kosmetyczne inspirowane Diablo. W Diablo 3 gracze mogli nawet władać Furią Wichru, Błogosławionym Mieczem Poszukiwacza Wiatru, kolejną legendarną bronią w WoW.

Wciąż nie wiadomo, czy Frostmourne stanie się użyteczny w Diablo 4 wraz z sezonem 5, czy też jest planowane na przyszłość, ale wydaje się, że warto zauważyć, że WoW będzie obchodził swoje 20-lecie jeszcze w tym roku, a Blizzard bez wątpienia planuje specjalne wydarzenia w swoich grach, aby uczcić tę rocznicę okazja. Biorąc pod uwagę pożerającą duszę naturę Frostmourne, broń ta z pewnością wpisałaby się w mroczny wszechświat Diablo, gdyby została uwzględniona w wydarzeniu crossover z WoWem, ale fani będą musieli poczekać na więcej informacji, zanim poznają prawdziwy powód powstania tej broni.

Diablo 4 Sezon 5 przyniesie poważne zmiany w unikalnych przedmiotach, które zostały zaniedbane i mniej potężne w wyniku ulepszeń legendarnych przedmiotów w dobrze przyjętej aktualizacji Loot Reborn z Sezonu 4. Sezon 5 będzie krótszy niż poprzednie, ale rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa do premiery pierwszego rozszerzenia do Diablo 4, Vessel of Hatred, w październiku.

Źródło: www.bing.com