Warcraft Rumble: Unikanie pułapek Diablo Immortal – wywiad

Warcraft Rumble: nowa gra mobilna od Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment to firma zajmująca się grami wideo, która miała swoje wzloty i upadki w przestrzeni gier mobilnych. Hearthstone odniosło sukces niemal natychmiast po premierze w 2014 r., ale Diablo Immortal zostało wygwizdane, gdy zostało ujawnione na BlizzConie w 2018 r. Te sukcesy i porażki nieuchronnie wpłynęły na sposób, w jaki deweloper podszedł do swojej najnowszej gry w przestrzeni gier mobilnych, Warcraft Rumble.

Koncepcja stojąca za Warcraft Rumble

Warcraft Rumble został od podstaw zaprojektowany jako gra mobilna, stworzona przez mały zespół w całości związany z Blizzardem. W odróżnieniu od Diablo Immortal, którego opracowanie powierzono głównie partnerowi zewnętrznemu, Rumble powstawało w innym kontekście i z nowymi ambicjami.

Unikalny projekt i pory roku w grze

Warcraft Rumble charakteryzuje się unikalnym stylem graficznym przypominającym Hearthstone, ale z miniaturowymi figurkami, które dodatkowo wyrażają osobowość każdej jednostki występującej w strategicznej grze akcji. Każdy sześciotygodniowy sezon w grze zbiegnie się z wprowadzeniem nowej figurki do ogólnej puli.

Rozwój i optymalizacja

Choć premiera Warcraft Rumble skupia się na stworzeniach i postaciach pochodzących z początków World of Warcraft, w nadchodzących sezonach pojawią się nowe postacie i stworzenia. Zespół nie martwi się tym wzrostem, ponieważ proces jego osiągnięcia jest równie ważny jak wynik końcowy. Gra jest teraz dostępna na iOS i Androida, oferując rozgrywkę zoptymalizowaną dla szerokiej gamy telefonów.

Źródło: www.gameshub.com