W World of Warcraft można teraz grać na Xbox za pośrednictwem GeForce Now!

Czy fani World of Warcraft mogą spodziewać się gry na konsoli Xbox?

Zaskakujące rozwiązanie techniczne

Od czasu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wielu graczy World of Warcraft zastanawiało się, czy MMO pojawi się na konsolach. Chociaż pragnienie to istniało od lat, to niedawne przejęcie sugeruje bardziej konkretną możliwość niż kiedykolwiek. Deweloperzy Blizzarda również wielokrotnie zapewniali, że cały czas myślą o przeniesieniu WoW-a na konsole. Chociaż nic oficjalnego nie zostało jeszcze ogłoszone, gracz odkrył interesującą wskazówkę dotyczącą grania w World of Warcraft na Xbox. Nie jest to natywna wersja ulubionej przez fanów gry MMO, ale jest to krok we właściwym kierunku.

World of Warcraft na Xbox za pośrednictwem GeForce Now

Odkrycie to po raz pierwszy zauważył Mr_Rebs_ na Twitterze, który zauważył, że użytkownik na subreddicie Xbox zamieszcza wideo, na którym gra w World of Warcraft na konsoli Xbox. Użytkownik, który na Reddicie odwiedza ReapsNoEviL, zamieścił trzyminutowy film przedstawiający proces uruchamiania WoW na Xbox za pośrednictwem GeForce Now. Zasadniczo gracz korzysta z aplikacji Microsoft Edge na konsoli Xbox, aby załadować GeForce Now, a następnie loguje się do World of Warcraft. Pokazują zastosowane ustawienia, które graficznie wydają się być maksymalne.

Ważne jest, aby pamiętać, że prawdopodobnie nie zalecalibyśmy używania tej metody do rajdów na wysokim poziomie, ale jest ona dobra do wykonywania zadań i zdobywania poziomów. GeForceNow to przydatna aplikacja, która umożliwia strumieniowe przesyłanie gier komputerowych, ale poleganie na niej w celu sprostania najtrudniejszym wyzwaniom World of Warcraft wydaje się błędem.

Warto też zaznaczyć, że w przypadku innych gier jest to możliwe już od kilku lat, zatem zastosowanie GeForce Now na konsoli Xbox nie jest nowością. Jednak World of Warcraft został dodany do usługi 30 maja, więc jego dostępność jest stosunkowo nowa. Mamy nadzieję, że tego typu aplikacje udowodnią Blizzardowi entuzjazm społeczności. Nie gwarantuje to, że wersja natywna zostanie wydana w najbliższym czasie, ale jest o krok bliżej do urzeczywistnienia tego projektu.

Na razie fani World of Warcraft będą musieli zadowolić się GeForce Now lub grać na PC. Nie zapominajcie, że kolejny dodatek do WoW-a, The War Within, ukaże się jeszcze w tym roku. Nie mamy konkretnej daty premiery, ale zespół wkrótce wyda wersję beta. Generalnie oznacza to, że od premiery kolejnego dodatku dzieli nas zaledwie kilka miesięcy, a twórcy nie dali żadnych podstaw, by sądzić, że to wydanie będzie się różnić od poprzednich.

Źródło: komiks.com