W przypadku tokenów WoW wymagane są teraz rzeczywiste subskrypcje

Nadchodzą zmiany dla użytkowników WoW Tokens

Gracze World of Warcraft, którzy korzystają z żetonów WoW, aby zyskać czas na grę bez wydawania prawdziwych pieniędzy na fantastyczną grę MMORPG, wkrótce będą musieli wykupić 30-dniową subskrypcję, aby móc nadal korzystać z tej funkcji. Deweloper Blizzard potwierdza, że ​​gracze, którzy od 2017 roku nie wydali prawdziwych pieniędzy na czas gry, nie będą mogli kupić tokenów WoW w domu aukcyjnym lub sklepie w grze, dopóki nie dokonają faktycznego zakupu.

Co to jest token WoW?

WoW Token został wprowadzony do World of Warcraft w 2015 roku jako odpowiedź Blizzarda na rzeczywisty handel złotem z podmiotami trzecimi. Innymi słowy, gracz może kupić token WoW (lub kilka) za prawdziwe pieniądze (w cenie 20 USD/17 GBP), a następnie sprzedać go innemu za pośrednictwem domu aukcyjnego w grze za „złoto”. Kupujący może następnie wymienić token na 30 dni gry na grę MMO lub zamienić go na saldo Battle.net o wartości 15 USD/10 GBP, które można wykorzystać w sklepie Blizzard.

Jest to funkcja, która pozwala wielu graczom efektywnie grać w World of Warcraft za darmo, wymieniając złoto w grze na czas gry i przedłużając subskrypcję. Przy wystarczającej ilości ciężkiej pracy teoretycznie można by nawet „kupić” dodatki, takie jak nadchodzące World of Warcraft: The War Within, za walutę zarobioną w grze, a nawet wydać te zarobki na inne gry, takie jak Diablo 4 czy Call of Duty.

Aktualizacja ograniczeń

Niestety, otwiera to również drogę dla kont botów, które mogą gromadzić złoto, a następnie po prostu wielokrotnie kupować czas gry, co sprawia, że ​​takim kontom stosunkowo łatwo jest stale rozszerzać swoją subskrypcję bez konieczności dodatkowych subskrypcji. W rezultacie Blizzard dokonał zmiany, która oznacza, że ​​jeśli korzystasz z tej funkcji od jakiegoś czasu, wkrótce będziesz musiał wydać prawdziwe pieniądze.

„Aby zachować integralność gry i zapewnić graczom lepszy rynek tokenów, wraz z aktualizacją World of Warcraft we wtorek, 21 listopada, włączymy następujące ograniczenia w tym regionie” – mówi menadżer społeczności WoW, Randy 'Kaivax Jordan, za pośrednictwem forów Blizzarda. „Gracze nie będą już mogli kupować tokenów WoW w Domu Aukcyjnym lub sklepie w grze za złoto, jeśli nie wydali prawdziwych pieniędzy na zakup i nie wykorzystali co najmniej 30 dni czasu gry od 2017 roku.

„Po 21 listopada 2023 r. każdy gracz, który nie będzie mógł kupić tokena WoW za złoto w grze, będzie musiał najpierw kupić i wykorzystać co najmniej 30 dni czasu w grze za prawdziwe pieniądze” – kontynuuje Jordan. „Aby się zakwalifikować, można to zrobić na dowolnym koncie World of Warcraft na Battle.net gracza. » Nadal będziesz mógł używać dowolnego posiadanego Tokena WoW bez dokonywania zakupu, ale robiąc to, nie zniesiesz ograniczenia dotyczącego zakupu przyszłych tokenów za złoto.

Konsekwencje dla graczy

Prośba o jednomiesięczną subskrypcję nie jest szczególnie wymagana, ale może zaszkodzić wielu graczom, którzy kupują swój czas za złoto w grze z powodu różnych rzeczywistych okoliczności. Mamy nadzieję, że zmiana pomoże zmniejszyć liczbę aktywnych kont botów lub przynajmniej ułatwi Blizzardowi ich śledzenie, ale to się okaże.

Jeśli masz już gotowy czas na grę, upewnij się, że zainstalowałeś najlepsze dodatki do WoW, których potrzebujesz w 2023 roku. Mamy również nasze rankingi WoW Dragonflight, jeśli zaczynasz przed Sagą Worldsoul i chcesz nadrobić meta .

Możesz także śledzić nas w Google News, gdzie znajdziesz codzienne wiadomości, recenzje i przewodniki dotyczące gier komputerowych.

Źródło: www.bing.com