Twórcy WoW szczegółowo opisują ostatnie miesiące Dragonflight przed kolejnym rozszerzeniem

Zapowiedzi BlizzConu 2023: czego można się spodziewać w World of Warcraft

Po ogłoszeniach z BlizzConu 2023 dwóch kluczowych decydentów w zespole deweloperskim World of Warcraft odpowiedziało na pytania społeczności w ramach nagranej wcześniej sesji pytań i odpowiedzi, obejmującej tematy związane z okresem przejściowym gry pomiędzy Dragonflight a kolejnym rozszerzeniem, Wojna wewnątrz.

Aktualizacje WoW-a przed rozszerzeniem The War Within

Dyrektor gry Ion Hazzikostas i zastępca dyrektora gry Morgan Day potwierdzili dzisiaj, że przed zakończeniem Dragonflight zaplanowane zostaną co najmniej trzy dodatkowe aktualizacje WoW. Aktualizacje te będą prawdopodobnie skupiać się na zmianach mających na celu poprawę jakości życia graczy przed premierą The War Within.

Ostatni sezon zawartości PvE i PvP Dragonflight zostanie zaprezentowany w jednej z tych aktualizacji, oferując jednocześnie zaplanowane najazdy i nowy zestaw odświeżonych lochów Mythic+.

Kontrowersje wokół „Wewnętrznej wojny”.

Ion Hazzikostas odniósł się także do najbardziej kontrowersyjnej decyzji dotyczącej The War Within, a mianowicie trzydniowego okresu przeddostępu dla graczy, którzy zamówią w przedsprzedaży najdroższą edycję dodatku. Choć decyzja o włączeniu wczesnego dostępu do rozszerzenia WoW została źle przyjęta przez społeczność, reżyser gry bronił tego wyboru, twierdząc, że jest to po prostu „zaleta w przyspieszaniu poziomu”.

Nowa korekta statystyk

Twórcy potwierdzili także, że gra zostanie poddana „poprawie statystyk” w dodatku zaraz po The War Within, zatytułowanym Midnight. Ta zmiana ma na celu ułatwienie zarządzania obrażeniami i leczeniem twojej postaci (i wrogów).

Przyszła zawartość, która nadejdzie

Inne kwestie poruszone podczas sesji pytań i odpowiedzi obejmowały kontynuację Punktu Handlowego w kolejnym rozszerzeniu, a także potwierdzenie, że przyszłe rozszerzenia Worldsoul Saga będą w dalszym ciągu oferować tę samą ilość zawartości, nawet przy przewidywanym szybszym terminie zakończenia.

Premiera WoW: The War Within jest obecnie zaplanowana na jesień 2024 r., natomiast najnowsza aktualizacja dużej zawartości Dragonflight, łatka 10.2, została wydana na początku tego tygodnia.

Źródło: www.bing.com