Twórcy WoW planują edytować więcej grafik, zadań i nazw w grze, aby były bardziej „inkluzywne”


Twórcy World of Warcraft przedstawili plany edycji znacznie większej liczby zadań i nazw w grze w przyszłych aktualizacjach, a fani nie są pod wrażeniem.

Cel Blizzarda, polegający na stworzeniu bardziej „inkluzywnego” środowiska dla graczy, rozpoczął się od poważnego procesu sądowego przeciwko firmie, zarzucającego toksyczne środowisko pracy. Od tego czasu gigant gier usunął odniesienia do świata rzeczywistego z wielu swoich gier, w tym z jeszcze nie wydanego Overwatch 2.

Podczas gdy wcześniejsze aktualizacje „odseksualizowały” obrazy, ku niezadowoleniu wielu członków społeczności (takich jak streamer Twitch Asmongold), Blizzard nie wykazuje żadnych oznak zatrzymania.

Twórcy WoW bronią cenzurowania grafik i zadań edycyjnych

Blizzard przez Wowhead

Obrazy zostały zredagowane, aby były mniej seksualne.

W poście na blogu z 30 września twórcy skomentowali zmiany, mówiąc: „te aktualizacje są stosunkowo niewielką częścią kompleksowych, ogólnofirmowych wysiłków na rzecz ulepszenia zespołu WoW i Blizzarda jako całości, ale są one dla nas ważne jako programiści.”

„Na początku sierpnia stworzyliśmy kanały wewnętrzne, w których zespół WoW może dzielić się opiniami na temat treści, które nie reprezentują tego, kim jesteśmy dzisiaj jako zespół” – dodali. „Opinie graczy wpłynęły na wiele ulepszeń rozgrywki, nad którymi pracujemy w patchu 9.1.5, a nasze wewnętrzne opinie wykazały, że niektóre treści w grze są niezgodne z naszym celem, jakim jest zbudowanie otwartego i przyjaznego świata gry”.

To powiedziawszy, twórcy twierdzili również, że niektóre wewnętrzne żarty i odniesienia mogą być nadal dozwolone: ​​„Głupcze żarty i okazjonalne dojrzałe insynuacje są częścią WoW i prawdopodobnie zawsze będą. Mimo to chcemy mieć na uwadze, czy pewne elementy tego świata są przyjazne dla wszystkich graczy. Krótko mówiąc, chcemy, aby nasze dowcipy były inkluzywne, a nie uderzały”.

Fani nie są zadowoleni z aktualizacji WoW

Wow fan!
Zamieć

Fani nie są zadowoleni ze wszystkich aktualizacji.

Niestety, niektóre insynuacje, takie jak „master baiter” NPC, zostały przemianowane, co spowodowało pewne ciosy ze strony społeczności.

„Wciąż nie rozumiem, dlaczego zmieniłeś mistrza Baitera”, napisał jeden z fanów. – To znaczy, rozumiem, ale nie rozumiem.

„Proszę, przestań. Podobnie jak pozbycie się NPC prawdziwych ludzi, którzy byli problemem, to jedno, ale gra ma ocenę T, wszyscy żyjemy na świecie ze znacznie gorszymi rzeczami niż to ”- krzyknął inny. „Mam tylko nadzieję, że jest to granica. Czy zamierzasz całkowicie pozbyć się przemocy, ponieważ przemoc IRL jest zła? Gdzie to się kończy?

Mistrz przynęty NPC wow
Zamieć

Oryginalna nazwa tego NPC była zbyt długa dla twórców WoW-a.

Inni napisali w komentarzach, że planują opuścić WoW razem, podczas gdy jedyne pozytywne komentarze wydawały się mieć formę bardziej konfigurowalnych opcji i uczynić z inkuba opcję glifowalną dla Czarnoksiężników.

Biorąc pod uwagę popularność nowych gier MMO, takich jak New World, może to być kropla, która przebiła WoW dla tych graczy, którzy sprzeciwiają się temu, co uważają za cenzurę.Source : https://www.dexerto.com/world-of-warcraft/wow-devs-plan-to-edit-more-in-game-art-quests-and-names-to-be-more-inclusive-1666484/