Twórcy WoW bronią kontrowersyjnej oferty wczesnego dostępu The War Within

Kontrowersje wokół oferty wczesnego dostępu WoW: The War Within

Ogłoszenie rozszerzenia The War Within do World of Warcraft wywołało wiele emocji. Jednak część tej ekscytacji została przyćmiona wiadomością, że zamówienie w przedsprzedaży Epic Edition za 90 dolarów zapewni użytkownikom trzy dni wczesnego dostępu.

Kontrowersyjna decyzja Blizzarda

Po raz pierwszy Blizzard obiecał wcześniejszy dostęp do rozszerzenia WoW. Decyzja ta wywołała ostrą reakcję społeczności, na którą deweloperzy zareagowali. Podczas sesji pytań i odpowiedzi na BlizzConie dyrektor gry Ion Hazzikostas wyjaśnił, dlaczego zespół zdecydował się zaoferować wcześniejszy dostęp do zamówień przedpremierowych.

Wyjaśnił, że posunięcie to miało na celu dodanie wartości do wszystkich pakietów rozszerzeń. Na przykład w przypadku The War Within zamówienie Edycji Podstawowej w przedsprzedaży zapewnia teraz premię do poziomu 70 – w Dragonflight to samo wzmocnienie istniało tylko w przypadku zamówień w Edycji Heroicznej i wyższych. Oczywiście edycje Heroic i Epic potrzebowały własnych ofert specjalnych. Brano pod uwagę elementy kosmetyczne i tym podobne, ale zespół zdecydował się na wersję beta i wcześniejszy dostęp dla nabywców Epic Edition, biorąc pod uwagę trendy branżowe.

Jednak Hazzikostas upierał się, że wczesny dostęp to „tak naprawdę tylko sposób na rozpoczęcie zdobywania kolejnych poziomów”. Jednakże lochy Mythic 0, cotygodniowe zadania i wszystko inne, co mogłoby zapewnić przewagę konkurencyjną, nie będzie dostępne w tym trzydniowym okresie.

Gol Blizzarda

Reżyser gry zakończył dyskusję zauważając: „Celem jest upewnienie się, że na pewno na początku sezonu 1, jeśli masz dwóch graczy o podobnym stylu gry… jeden miał wcześniejszy dostęp, a drugi nie, naprawdę możesz”. Nie mów, który z nich ma znaczenie w kontekście konkurencyjnego aspektu gry. »

Ostatecznie wygląda na to, że Blizzard chce mieć pewność, że wszystko pozostanie uczciwe. Jak to się potoczy, oczywiście się okaże.

Wniosek

Obecnie WoW: The War Within nie ma daty premiery, ale oczekuje się, że pojawi się pod koniec 2024 roku.

Źródło: www.bing.com