Twórcy World Of Warcraft chcą, aby przyjaciele Przymierza i Hordy mogli grać razem


Wyczekiwana łatka 10.1 Embers of Neltharion do World of Warcraft ponownie wprowadzi gildie międzyfrakcyjne, a głównym powodem tego posunięcia twórców jest chęć, aby przyjaciele należący do jednej strony mogli grać z przyjaciółmi z drugiej.


W niedawnym wywiadzie opublikowanym przez VentureBeat, dyrektor gry, Ion Hazzikostas, wyjaśnił, że powodem, dla którego gracze Przymierza i Hordy walczą ramię w ramię, jest łączenie przyjaciół w celu wspólnego grania. Powiedział, że pierwsze wprowadzenie do gry międzyfrakcyjnej na przykład w World of Warcraft w zeszłym roku było hitem, a wielu graczy skorzystało z okazji, aby zmienić stronę i wypróbować rasy innej frakcji. Miało to jednak swoją cenę, ponieważ opinie społeczności graczy sugerowały, że ludzie nie byli zadowoleni z konieczności rezygnacji z dostępu do udogodnień gildii, takich jak czat gildii i banki gildii.

WIDEO DUALSHOCKERA DNIA

POWIĄZANE: World of Warcraft Retail vs Classic (2023)

„Widzimy możliwość dołączenia do gildii przeciwnych frakcji, które pracowały nad Embers of Naltharion, jako rozwiązanie tego problemu” – powiedział Hazzikostas podczas wywiadu. „Nadal chcemy, aby ta funkcja była opcjonalna w grze. Nie będzie ci sugerować gildii przeciwnych frakcji. Ale jeśli masz znajomych, którzy grają z przeciwną frakcją, chcemy usunąć te bariery w jak największym stopniu. „

Burzliwe relacje między Przymierzem a Hordą sięgają daleko wstecz, nawet dalej niż wydanie gry MMO w 2004 roku. Oryginalna gra Warcraft: Orcs & Humans ukazała się dekadę wcześniej, w 1994 roku, kiedy ludzie z Azeroth walczyli z Horda sił orków. Już na samym początku obejmowała po jednej kampanii dla obu stron, chociaż tylko kampania orków została uznana za kanoniczną.

Hazzikostas wydawał się chętny do kontynuowania historii długoletniej serii, ale nie uważa, że ​​​​połączenie dwóch stron w WoW zrujnowałoby tę dynamikę, jak to miało miejsce wcześniej w historii. „Wciąż istnieją elementy obu frakcji, które są bardzo zaciekłe w swojej wrogości wobec drugiej frakcji” – zauważył. „Nie zapomną tego, co stało się z Teldrassilem. Genn Greymane nie zamierza w najbliższym czasie przyjąć Hordy. Opuszczeni nie zamierzają w najbliższym czasie zwrócić się do Przymierza. Ogólnie rzecz biorąc, chcemy jednak dać graczom swobodę dokonują tych wyborów dla siebie, tak jak robią to nasi bohaterowie”.

W tej chwili wciąż nie ma oficjalnej daty premiery rozszerzenia Embers of Neltharion, ale wiemy, że będzie ono zawierało nowy rajd z dziewięcioma różnymi bossami oraz rozszerzenie do historii Dragonflight. Będąc najnowszym dużym rozszerzeniem, Dragonflight został wydany w listopadzie ubiegłego roku, a Blizzard ma wielkie plany na rok 2023, z trzema dodatkowymi aktualizacjami WoW planowanymi po Embers of Neltharion przed końcem roku.

DALEJ: Dyrektor Overwatch 2 przyznaje, że jego gra jest „zła” dobieranie graczyŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=640d557662764049baafa0013ec85862&url=https%3A%2F%2Fwww.dualshockers.com%2Fworld-of-warcraft-want-alliance-horde-friends-play-together%2F&c=8088795231863344205&mkt=fr-fr