Tencent MMORPG Tarisland czerpie wyraźną inspirację z World of Warcraft


Wygląda na to, że nowo ogłoszona gra MMO od Tencent o nazwie Tarisland czerpie bezpośrednią inspirację z projektu wizualnego World of Warcraft.


Wizualne podobieństwa między Świat Warcrafta oraz nowo ogłoszona gra MMO firmy Tencent Tarisland zgłaszają pytania dotyczące naruszenia praw własności intelektualnej. W ciągu ostatniej dekady luźne podejście chińskiego rządu do ochrony własności intelektualnej i komplikacje związane z międzynarodowymi wysiłkami prawnymi doprowadziły do ​​naruszeń, począwszy od wydawania jawnych kopii gier, a skończywszy na bardziej subtelnych wpływach projektowych. Tarislandktóry został ogłoszony w zeszłym tygodniu, biorąc pod uwagę Świat Warcrafta zdaje się leżeć gdzieś pośrodku.

GRACZOWY WIDEO DNIA

Chociaż nie jest jasne, ile ogłoszono Tarisland który zaginął w tłumaczeniu, jasne jest, że jest to gra MMORPG fantasy dla wielu graczy z ogromnymi środowiskami i systemem walki opartym na akcji. Gracze mogą latać w fantastycznych środowiskach nurków, zagłębiać się w lochy z dużymi grupami graczy i przeżywać epicką historię z niesamowitymi bohaterami i złoczyńcami. To projekt wizualny i drobniejsze szczegóły Tarisland gdzie zgłaszane są obawy.

POWIĄZANE: Tencent uruchamia nowe studio gier w Kalifornii

Powinno być od razu jasne, skąd biorą się te obawy po obejrzeniu Tarisland zwiastun zapowiedzi. Świat Warcrafta fani zobaczą Sylvanas na pierwszej postaci pokazanej na ekranie, z jej fioletową skórą i bordową peleryną. Wyraźne aspekty jej wyposażenia, w tym naramienników i rękawiczek, również wyróżniają się jako wyraźnie inspirowane Świat Warcrafta, także. Ta nie-Sylvanas następnie przechodzi przez portal, który nasłuchuje Świat Warcrafta’s Dark Portal, a to tylko pierwsze 15 sekund zwiastuna.

TarislandZwiastun zapowiadający ujawnia bardzo wyraźny wpływ z Świat Warcrafta przez całą drogę. Jego elfy, zarówno nocne elfy, jak i krwawe elfy, wyglądają jak rodem z Azeroth, podobnie jak ludzie. Jest nawet krótko pokazana postać podobna do Taurena. Klasy postaci też Świat Warcrafta-inspirowane, z rozpoznawalnymi wizualnymi kolejkami łotrzyków, magów, łowców, wojowników i kapłanów. Środowiska z całego Azeroth, bohaterskie postacie, takie jak Anduin i Jaina, i wiele więcej, wszystko to wydaje się być zaczerpnięte z Świat Warcrafta i umieszczone w Tarisland.

Być może najbardziej rażące przykłady Tencenta Świat Warcrafta inspiracja dla Tarisland wywodzą się z własnych filmików Blizzarda. W jednej scenie smok podobny do Deathwinga, ale nie identyczny, ląduje na szczycie muru zamku i ryczy. Jest to prawie jeden do jednego odtworzenie sekwencji zaczerpniętej z World of Warcraft: Kataklizmzwiastun kinowy wydany 12 lat temu. Podobne sekwencje z innych Świat Warcrafta filmy są również rozpoznawalne w Tarislandprzyczepa.

Dawać Tarisland trochę zasługi, rozgrywka w MMO wygląda zupełnie inaczej Świat Warcrafta. To raczej kombinacja Uderzenie Genshina i nieistniejącego MMO Dzika gwiazda niż Świat Warcrafta, z walką akcji w trzeciej osobie i aktywnymi unikami. I chociaż istnieje wyraźny wpływ wizualny z Świat Warcrafta, TarislandDopracowana, nowoczesna grafika 3D znacznie wykracza poza starzejącą się grafikę MMO Blizzarda w niemal nieporównywalnym stopniu. Legalność porównania jest przedmiotem sądów, ale opinia publiczna co najmniej zapyta, dlaczego Tarislandprogramiści musieli użyć Świat Warcrafta jako kula.

Tarisland jest w fazie rozwoju.

WIĘCEJ: 14 gier MMORPG idealnych dla nowicjuszy w tym gatunkuŹródło : https://gamerant.com/tencent-mmorpg-tarisland-world-of-warcraft/