Tarisland czy World of Warcraft: którą grę MMORPG wybrać? Przegląd dwóch tytanów.

W czerwcu ubiegłego roku Tarisland zadebiutował i wielu graczy zastanawiało się, jak wypada na tle jednego z tytanów gier MMORPG, World of Warcraft. Każdy tytuł ma wyjątkowe mocne i słabe strony, ale istnieje wyraźny zwycięzca w kwestii tego, w który z nich powinieneś zagrać. Czy powinieneś grać w Tarisland czy WoW? Tarisland i WoW oferują różne doświadczenia MMORPG. Obraz za pośrednictwem Tencent Tarisland i WoW oferują bogactwo funkcji i elementów, które przemawiają do entuzjastów gier MMORPG. Jednak po zapoznaniu się z rozgrywką w obie gry staje się jasne, że WoW nadal wyróżnia się rozległym światem i zawartością, a także bogatą historią i rozgrywką.

World of Warcraft: bogata w treść gra MMORPG

Dzięki miesięcznej subskrypcji WoW zyskujesz dostęp do oryginalnej zawartości, a także rozszerzeń Burning Crusade, The Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria, Warlords of Draenor, Legion, Battle for Azeroth i Shadowlands. Kiedy się nad tym zastanowić, istnieje ogromny zakres treści do odkrycia. Jeżeli jednak chcesz zagrać w najnowsze rozszerzenie Dragonflight, musisz je zakupić osobno. Nawet bez Dragonflight masz godziny zabawy, postacie i rasy do wyboru, profesje do rozwinięcia, system walki PvP oraz mnóstwo rajdów i lochów do odkrycia.

Następny dodatek do WoW-a, The War Within, ukaże się 26 sierpnia. Zdjęcie za pośrednictwem Blizzarda. Chociaż treść może spodobać się wielu graczom, może być również przytłaczająca, zadania mogą być nudne i powtarzalne, a brak równowagi ról jest wyraźny. Jest to jednak obecne w większości gier MMORPG, ponieważ obrońcy i uzdrowiciele są mniej popularni niż rola DPS. Dodatkowo WoW został zaprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby bardziej zwykłych i hardcorowych graczy. Blizzard próbował zaradzić temu problemowi, czyniąc go bardziej przyjaznym graczom dzięki bonusom resetowania, powtarzalnym zadaniom i nieco większej zawartości dla jednego gracza. To powiedziawszy, czasami może wydawać się to obowiązkiem.

Tarisland: obiecujące nowe wejście do świata gier MMORPG

Tarisland to nowy tytuł na scenie MMORPG. Mimo to ma ogromny potencjał, ponieważ jest bezpłatny i dostępny na urządzeniach mobilnych i komputerach PC. Oferuje także przyzwoitą liczbę klas i specjalizacji, dzięki którym możesz dostosować swoją postać do swojego stylu gry, a zawartość w lochach i PvP jest świetną zabawą, jeśli jesteś w kompetentnej grupie. Wadą jest to, że obecnie jest niewiele treści na wysokim poziomie i nie ma zbyt wiele do zrobienia, jeśli chcesz tylko śledzić główny wątek.

Jeśli jednak chcesz, aby Twoje gry MMO miały nieco bardziej horyzontalną zawartość, taką jak rzemiosło, odkrywanie i zdobywanie poziomów w zawodach, czeka Cię ogromny świat do odkrycia oraz rzeczy do zbierania i tworzenia. Ponieważ Tarisland jest nowy, brakuje mu tak długiej rozgrywki, treści, dobrej historii i opcji dostosowywania, takich jak bycie męskim nekromantą lub żeńską bardką. Niektóre zajęcia w Tarisland są zablokowane ze względu na płeć. Zdjęcie za pośrednictwem Tencent

Plusem jest to, że możesz ukończyć Tarisland, a następnie wrócić, gdy dodana zostanie nowa zawartość, ponieważ tak naprawdę nie ma tam systemu grindowania, więc może to być lepsza gra dla zwykłych graczy. Jeśli posiadasz tylko urządzenie mobilne, Tarisland jest bardzo dobrą grą MMO. Ostatecznie to Ty decydujesz, w którą grę chcesz zagrać. Jeśli chcesz zagrać w grę z ekspansywnym światem, bogatą historią, mnóstwem treści i zadań oraz większą możliwością dostosowywania, WoW jest wyborem dla Ciebie. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z grami MMO, masz tylko urządzenie mobilne lub szukasz prostej, swobodnej gry MMORPG, Tarisland jest właściwym wyborem.

Źródło: dotesports.com