Sześć lat po przejściu na emeryturę weteran Blizzarda, Chris Metzen, powraca do WarcraftaSześć lat po ogłoszeniu odejścia z Blizzard Entertainment i odejściu z branży gier, długoletni weteran Blizzarda, Chris Metzen, powraca do firmy jako doradca kreatywny przy serii Warcraft.

Odejście Metzena z Blizzarda w 2016 roku było szokiem dla wielu fanów. W tamtym czasie pracował w firmie od 23 lat, pełniąc funkcję głównego scenarzysty i guru wiedzy (lub, bardziej oficjalnie, starszego wiceprezesa ds. fabuły i rozwoju franczyzy) i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na niezliczonych BlizzConach.

„Powodem, dla którego używam słowa„ emerytura ”, wyjaśnił Metzen w oświadczeniu w chwili swojego odejścia, „jest to, że nie przechodzę do innej firmy ani nie rozpoczynam nowych projektów ani niczego podobnego. długi, niesamowity odcinek lat. Teraz nadszedł czas, aby to zwolnić. Odpocznij. Połóż się na kanapie i przytyj.

Najnowszy dodatek do World of Warcraft, Dragonflight, został wprowadzony na rynek w zeszłym miesiącu i spotkał się z pozytywnym przyjęciem.

Tak więc dzisiejsza wiadomość o powrocie Metzena do Blizzarda jest równie zaskakująca jak jego odejście, ale, jak potwierdził dyrektor generalny Warcraft, John Hight na Twitterzeumowa jest zawarta.

„Z wielką radością ogłaszam, że Chris Metzen dołączył do zespołu liderów Warcraft jako doradca kreatywny” – napisał Hight. „Chris początkowo skupi się na World of Warcraft, potem jego praca rozszerzy się na inne projekty w ramach tej rozwijającej się serii”.

„Chris był jednym z pierwszych członków zespołu pracującego nad uniwersum Warcrafta, kiedy to się zaczęło w 1994 roku” – dodał Hight w swoim oświadczeniu – „i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ponownie łączymy go ze światem, który pomagał tworzyć”.

Metzen powraca do zupełnie innego Blizzarda, w którym nastąpiły poważne zmiany przywódcze i kulturowe od zeszłorocznego procesu sądowego w stanie Kalifornia, w którym nazwano Activision Blizzard, a w szczególności Blizzard, „wylęgarnią nękania i dyskryminacji kobiet”.

Po wiadomościach o pozwie, Metzen udostępnił oświadczenie przepraszając za „rolę, jaką odegrałem w kulturze sprzyjającej nękaniu, nierówności i obojętności”. „Nie ma usprawiedliwienia” – napisał. „Zawiedliśmy zbyt wielu ludzi, kiedy nas potrzebowali, ponieważ mieliśmy przywilej nie zauważać, nie angażować się, nie tworzyć niezbędnej przestrzeni dla kolegów, którzy potrzebowali nas jako liderów. Chciałbym, żeby moje przeprosiny mogły coś zmienić. Nie mogą ”.

Źródło : https://www.eurogamer.net/six-years-after-his-retirement-blizzard-veteran-chris-metzen-is-returning-to-warcraft