Stormgate, nowa gra strategiczna autorstwa zespołu odpowiedzialnego za Warcraft 3 i StarCraft 2, zagraj w wersję demonstracyjną już teraz

Nowa era gier strategicznych czasu rzeczywistego

Jeśli jesteś fanem gier strategicznych czasu rzeczywistego, prawdopodobnie znasz legendarne gry Blizzarda Warcraft i StarCraft. Te gry wyznaczyły historię gatunku. Dziś rozpoczyna się nowa era wraz z pojawieniem się Stormgate, zupełnie nowej gry strategicznej czasu rzeczywistego nowej generacji, opracowanej przez zespół weteranów WarCraft III i StarCraft II. Ci doświadczeni programiści opuścili Blizzard, aby realizować swoją pasję i zaoferować graczom nowe życie w świecie RTS.

Przegląd Bramy Burzy

Stormgate to gra strategiczna czasu rzeczywistego osadzona w uniwersum science fiction, przypominającym ducha StarCrafta. Gra kładzie nacisk na epickie bitwy na dużą skalę z armiami, pojazdami i szeroką gamą broni. Obecnie w fazie rozwoju Stormgate będzie oferować wersję wczesnego dostępu rozpoczynającą się w połowie 2024 roku. Styl wizualny gry nawiązuje do uniwersum Blizzarda, z żywą grafiką i kampanią, która z czasem będzie się rozwijać.

Gra będzie oferować także klasyczne funkcje gier strategicznych czasu rzeczywistego, takie jak tryb współpracy przeciwko sztucznej inteligencji na niestandardowych mapach, a także konkurencyjne pojedynki wieloosobowe 1 na 1 lub 3 na 3. Stormgate jest rozwijany na silniku Unreal Engine 5 i oferuje imponującą jakość wizualną, mimo że jest niezależną grą finansowaną przez społeczność i bez wsparcia dużej firmy, takiej jak Activision.

Renesans gier strategicznych czasu rzeczywistego

Przez wiele lat gry takie jak Warcraft, StarCraft, Command & Conquer, Age of Empires, Total Annihilation, Supreme Commander i wiele innych zdominowały świat gier komputerowych. Jednak czasy, gdy gry strategiczne czasu rzeczywistego były modne, minęły. Pojawienie się Stormgate oznacza zatem punkt zwrotny dla fanów RTS, którzy niecierpliwie czekali na ożywienie w tym obszarze.

Źródło: www.bing.com