Spotkanie w World of Warcraft: mieszkaniec Florydy aresztowany po poderwaniu nastolatki w Ohio

Mężczyzna z Florydy aresztowany po podróży do Ohio, aby spotkać się z nastolatką, którą poznał w Internecie

Randki w Internecie

Thomas Ebersole (31 l.) z Dunnellon został aresztowany po podróży do Ohio, aby spotkać się z 16-letnią dziewczyną, którą poznał w Internecie. Ich związek rozpoczął się w grze World of Warcraft i był kontynuowany w aplikacji Discord.

Jechał około 14 godzin, aby odebrać nastolatkę z Limy w stanie Ohio, po czym odwiózł ją do swojego domu na Florydzie, co doprowadziło do opublikowania plakatu informującego o zaginięciu dziewczynki.

Zatrzymanie i zeznania

Agenci FBI i detektywi policji w Limie byli w stanie wyśledzić dziewczynę aż do domu Ebersole’a dzięki jej aktywności w World of Warcraft i potwierdzili jej obecność, korzystając z adresu IP jej komputera. Przyznał się władzom, że zamierza ukryć ją w swoim domu, a nawet wyraził nadzieję, że pewnego dnia zostanie jego żoną.

Z zeznań wynika, że ​​był świadomy wieku dziewczynki, ale mimo to zdecydował się zabrać ją do swojego domu.

Wskazówki dla rodziców

Karla Badillo-Urquiola, ekspert ds. bezpieczeństwa w Internecie i adiunkt na Uniwersytecie Notre Dame, podkreśla znaczenie monitorowania przez rodziców aktywności dzieci w Internecie i regularnych rozmów z nimi na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Radzi rodzicom, aby dowiadywali się, z jakich aplikacji korzystają ich dzieci i nawiązali otwartą komunikację, aby uniknąć takich sytuacji.

Ciąg dalszy afery

Dziewczyna rozpoczęła proces ponownego łączenia się z rodziną. Ebersole nadal przebywa w więzieniu hrabstwa Marion.

Źródło: www.bing.com