Shadowlands praktyczne: odkrywanie upiornego życia pozagrobowego w World Of Warcraft


World of Warcraft Shadowlands – o piekle rozszerzenia (zdjęcie: Blizzard)

W związku z szybkim zbliżającym się Halloween, nowe, nieziemskie rozszerzenie Shadowlands do World Of Warcraft jest idealną wymówką do powrotu do czcigodnego MMO.

W ciągu ostatnich 16 lat World Of Warcraft stworzył rozległe uniwersum, które oferuje wciągające i urzekające wrażenia dla tych, którzy lubią gry z bogatą fabułą i szeroką gamą unikalnych ustawień. Nowy dodatek do rozszerzenia Shadowlands dodatkowo wzbogaca to, co może zaoferować World Of Warcraft jako gra, a jednocześnie jest dogodnie dopasowany do zbliżającego się Halloween.

Zanim wyruszyłem w moją przygodę do królestwa poza śmiercią, upewniłem się, że zdobyłem kilka niezbędnych rzeczy do Hallow’s End, które są dostępne tylko w bieżącym sezonie. Wyprawa z dynią na głowie i wierzchowcem na miotłę wydawała się bardzo odpowiednia i wcale nie głupia. Te przedmioty mogą nie oferować mi żadnych dodatkowych punktów zdrowia ani zwiększenia prędkości, ale wyglądałem upiornie modnie.

World Of Warcraft zawiera całoroczne, sezonowe wydarzenia specjalne, które nadają grze nowy wymiar. W tym przypadku Zaduszniki potrwają do 1 listopada – w sam raz na wydanie oczekiwanej łatki 9.1.5. Chociaż te sezonowe wydarzenia nie dotyczą wyłącznie Shadowlands, możesz zdobyć zabawne przedmioty z zajęć Zaduszników i wykorzystać je podczas wykonywania zadań w nowym rozszerzeniu.

Hallow’s End oferuje stroje odpowiednie dla twojej postaci, szereg zabawnych, przerażających zadań oraz ekskluzywne, przerażające lochy o nazwie The Headless Horseman. Dla mniejszości bardzo szczęśliwych graczy ukończenie tego lochu może nawet oznaczać, że odjedziesz z rumakiem Jeźdźca!

Moim ulubionym przedmiotem jest Uświęcona Różdżka, która sprawia, że ​​niczego niepodejrzewający członek drużyny wygląda jak obrzydliwy NPC. Jako gracz frakcji Przymierza lubię też rzucać podstępnymi dyniami smakołyków w krwawe elfy z wrogiej frakcji Hordy. (Dlaczego nie dziwię się, że zawsze kończę zabijaniem przez wrogich graczy Hordy?)

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch rozszerzeń, w których wykonywanie zadań w różnych strefach było nieco chaotyczne, każda strefa w Krainach Cienia jest powiązana z następną. Przy awansowaniu swojej pierwszej postaci z 50 do 60 nie ma możliwości „oszukania” gry i przeskoczenia do innej strefy. Wiem to, bo już próbowałem, żeby zobaczyć, co się stanie.

Gdy przemierzałem startową strefę Bastionu, ciekawość mnie pokonała i spróbowałem polecieć do Maldraxxus na grzbiecie jednego z dwumiejscowych wierzchowców mojego przyjaciela. Kiedy odlecieliśmy z Oribos, centralnego hubu w Shadowlands, mój ekran wypełniło powiadomienie. Było tam napisane „pomiędzy pazurami w twojej duszy”, a ja zostałem noobicznie katapultowany z mapy. Kilka sekund później, jak można się było spodziewać, i ku uciesze mojego przyjaciela, umarłem. (Oszczędzaj złoto na naprawach zbroi i nie próbuj tego!)

Aby odblokować kolejne strefy w Krainach Cienia, gracze muszą wykonać zadania związane z główną fabułą. W tym sensie historia jest bardzo liniowa: w miarę przechodzenia przez każdą strefę napotkasz różne przerywniki i scenariusze. Wykonywanie zadań nie jest po prostu powtarzalnym grindowaniem XP, aby osiągnąć maksymalny poziom, więc twoje osiągnięcia są bardziej satysfakcjonujące.

Jednak po osiągnięciu poziomu 60, jeśli chcesz wyrównać inną postać, możesz wybrać strefę, w której chcesz ją rozpocząć.

World of Warcraft Shadowlands – to nie przypadek, że wyszedł tak blisko Halloween (zdjęcie: Metro.co.uk)

Shadowlands rozpoczyna się w miejscu znanym doświadczonym graczom World of Warcraft: Northrend, lodowym pustkowiu wypełnionym nieumarłymi. Widok Zamarzniętego Tronu i Cytadeli Lodowej Korony przeniósł mnie prosto do Wrath Of The Lich King, jednego ze znacznie starszych rozszerzeń World of Warcraft z 2008 roku.

To, co sprawia, że ​​początek Shadowlands jest szczególnie fajny (gra słów zamierzona), to fakt, że gracze poznają fabułę osadzoną w przerażającej cytadeli, zanim zanurzą się w Paszczy Dusz Shadowland, miejscu nieuniknionej ciemności, gdzie nieodwracalne dusze są skazane na wieczność piekielnego potępienia.

Odbicie Northrend i Paszczy nie jest przypadkiem. Paszcza jest źródłem ciemności i zła, z którego nieumarła plaga z Northrend czerpie swoją moc. Ten związek między przeszłymi i obecnymi wydarzeniami w uniwersum World Of Warcraft pozwala wszystkim graczom – zarówno weteranom, jak i nowicjuszom – zaangażować się w bogactwo historii Warcrafta i jego świata.

Dla Gotów i Gotów w sercu Shadowlands jest strzałem w dziesiątkę. Będziesz przemierzać upiorne strefy, takie jak Paszcza, Ravendreth i Maldraxxas – domy torturowanych zjaw, zombie, groźne cienie i pokręcone gotyckie wieże, które rozciągają się poza to, co może zobaczyć oko. Ale ta ekspansja nie jest do końca mroczna i ponura, jest też magiczna.

World of Warcraft Shadowlands – w tym życiu pozagrobowym nie ma odpoczynku (zdjęcie: Metro.co.uk)

Bastion, dom najszlachetniejszych dusz w zaświatach, ma lśniące kolumny, opalizującą wodę oraz różowo-fioletowe krajobrazy, które przypominają inne miejsca z uniwersum World Of Warcraft, takie jak starożytne miasto nocnych elfów Suramar z Legionu. Zaczarowany las Ardenweald odzwierciedla cykl zimy i jesieni: pełen świecących drzew, druidów, stworzeń natury i duchów. Ardenweald przypomina sen, a efekty dźwiękowe w połączeniu ze wspaniałą muzyką są przyjemnością słuchania podczas zwiedzania.

Dla graczy, którzy lubią gry pełne fabuły i piękną scenerię, misja questowa w Shadowlands z pewnością nie zawiedzie. A przerywniki są fantastyczne do oglądania: czują się tak świeżo jak na tak długą grę.

Moją ulubioną przerywnikiem filmowym jest walka pomiędzy Tyrande Whisperwind, przywódczynią Nocnych Elfów, a antagonistką Shadowland, królową banshee Sylvanas Windrunner. Gracze mogą również walczyć z Sylvanas podczas najazdu na Sanctum of Domination, co jest świetną zabawą.

Shadowlands jest już dostępny od 34,99 GBP, ale jeśli jesteś nowy w World Of Warcraft lub po prostu nie grałeś od kilku lat, zawsze dostępna jest bezpłatna miesięczna wersja próbna, jeśli jesteś ciekawy – co pozwala na grę za darmo do poziomu 20.

Autorstwa Charlotte Grace

Wyślij e-mail na adres gamecentral@metro.co.uk, zostaw komentarz poniżej i Śledź nas na Twitterze.

WIĘCEJ : Granie w gry wideo jako osoby niepełnosprawnej poprawiło jakość mojego życia

WIĘCEJ: Produkcja World Of Warcraft została wstrzymana, gdy pracownicy wzywają Activision Blizzard

WIĘCEJ : Reżyser Overwatch i World Of Warcraft Jeff Kaplan opuszcza Blizzard

Śledź Metro Gaming na Świergot i napisz do nas na gamecentral@metro.co.uk

Więcej takich historii znajdziesz na naszej stronie o grach.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=54C996BF0D4140BE898071351F0F517B&url=https%3A%2F%2Fmetro.co.uk%2F2021%2F10%2F28%2Fshadowlands-hands-on-exploring-world-of-warcrafts-spooky-afterlife-15499056%2F&c=1107904999866242909&mkt=fr-fr