Reżyser filmu Moon i Warcraft nadal bardzo chciałby nakręcić film o pełnej prędkości • Eurogamer.net


Duncan Jones, który wyreżyserował uznany przez krytyków film science-fiction Moon z 2009 roku i znacznie mniej docenioną przez krytyków adaptację Warcrafta z 2016 roku, przypomniał wszystkim, że nadal bardzo chciałby nakręcić film Full Throttle i gdyby można było nękać Disneya, byłoby świetnie.

Powinowactwo Jonesa z Full Throttle – klasykiem gangu motocyklowego LucasArt z 1995 roku, napisanym przez legendarnego Tima Schafera – jest oczywiście dość dobrze znane w tym momencie. „To mnie oszołomiło! UWIELBIAŁEM tę grę” – napisał w tweecie na początku zeszłego roku – „To znaczy, NAPRAWDĘ kochałem tę grę”. I też nie żartował.

Podczas lekkiego załamania, oko Jonesa rzuciło się na animację CGI, która na nowo wyobraziła klasyczny moment Full Throttle – udostępniony przez Schafera na Twitterze – i inspiracja przyjęła się. Jak on wyjaśnione w tym czasie, „Lubię pisać. Nienawidzę też pisania. Czasami, kiedy nie mogę wycisnąć tego, co chcę napisać, piszę coś innego. To się często zdarzało podczas Covid… Więc następnym razem te zawiesza się, zacząłem to pisać.”

Full Throttle Remastered – zwiastun premierowy.

Wspomniane „to” było kompletnym scenariuszem fanowskim do pełnometrażowego filmu Full Throttle, który następnie Jones przesłał w całości, aby cały świat mógł się nim cieszyć. Nawet Schafer był zaskoczony, pisząc: „Bardzo chciałem, aby ten rok był lepszy niż w ubiegłym, ale nie spodziewałem się [Duncan Jones] spontanicznie stworzyć kompletny scenariusz filmu Full Throttle!”.

A teraz, dokładnie rok po tym, jak scenariusz Jonesa zadebiutował w Internecie, on: pojawił się na Twitterze by przypomnieć swoim zwolennikom, że nadal bardzo chciałby nakręcić film naprawdę, gdyby miał szansę. „Gdybyście wszyscy mogli powiedzieć Disney Studios, jak bardzo chcielibyście, aby pozwolili mi zrobić Full Throttle dla Disney+”, napisał, „byłoby to urocze i byłbym bardzo wdzięczny”.

Disney, oczywiście, nabył godny pozazdroszczenia tylny katalog LucasArts w 2013 roku, kiedy wciągnął Lucasfilm za 4,05 miliarda dolarów. Od tego czasu współpracował ze studiem Schafer Double Fine, aby zremasterować kilka jego własnych tytułów LucasArts – mianowicie Day of the Tentacle, Grim Fandango i Full Throttle – ale wiele innych ulubionych, takich jak legendarna seria Monkey Island Rona Gilberta, zostało w dużej mierze pozostawił gromadzący się kurz w archiwach Disneya (chociaż Sea of ​​​​Thieves ostatnio dał fanom nadzieję na odrodzenie Guybrusha Threepwooda).

Pozorna ambiwalencja Disneya w stosunku do jego skarbów LucasArts nie sugeruje, że spieszy mu się z wyciągnięciem książeczki czekowej i zleceniem filmu Full Throttle na żywo, bez względu na to, ilu fanów Jonesa tweetuje w jego kierunku. Ale jeśli kiedykolwiek istniała opuszczona komedia akcji z alternatywnego świata, stworzona specjalnie na potrzeby adaptacji filmowej, z pewnością jest nią Full Throttle.

Źródło : https://www.eurogamer.net/articles/2022-01-11-moon-and-warcraft-director-would-still-very-much-like-to-make-a-full-throttle-film