Rekordowa cena żetonów WoW w niektórych regionach

Ceny tokenów WoW osiągnęły najwyższy poziom w historii, co utrudnia obsługę subskrypcji World of Warcraft bez użycia prawdziwych pieniędzy. Prawdziwa wartość tokenów WoW pozostała stała, ale wartość złota w grze uległa dramatycznym wahaniom, a w niektórych regionach odnotowano rekordowe liczby. Na ceny Tokenów WoW wpływają takie czynniki, jak nadmiar złota w grze, nowe przedmioty lub promocje w sklepie Blizzarda oraz główne wydania innych gier Blizzarda, takich jak Diablo 4 lub Overwatch 2.

Rekordowe ceny żetonów WoW

W World of Warcraft ceny tokenów WoW osiągnęły ostatnio najwyższy poziom w historii w niemal każdym regionie. Oznacza to, że coraz więcej graczy kupuje tokeny WoW za złoto, a nie za prawdziwe pieniądze, a utrzymanie subskrypcji World of Warcraft bez użycia prawdziwych pieniędzy jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

WoW Tokens to oficjalnie wspierany system RMT (Real Money Trading), wprowadzony 12 kwietnia 2015 roku, podczas rozszerzenia Warlords of Draenor. Gracze mogą kupić WoW Tokeny za złoto w grze, aby wymienić je na miesięczną subskrypcję lub saldo konta Blizzard o wartości 15 dolarów, albo mogą je kupić za prawdziwe pieniądze i sprzedać je w zamian za złoto w World of Warcraft.

Rzeczywista wartość żetonów WoW nie zmienia się od lat, natomiast wartość złota w grze ulega znaczącym wahaniom. Obecnie wartość pojedynczego tokena WoW – która historycznie oscylowała wokół 100 000 do 150 000 na serwerach w USA – osiągnęła szczyt i wyniosła 330 991 pod koniec sierpnia. Inne regiony na całym świecie również odnotowały podobne rekordowe liczby – unijne żetony WoW osiągnęły w tym samym okresie 436 068 sztuk złota, a region Tajwanu prawie milion sztuk złota.

Czynniki wpływające na ceny Tokenów WoW

Co ciekawe, wydaje się, że cena żetonów WoW w Korei jak dotąd uniknęła tej podwyżki, a rekord jest nadal dobrze ugruntowany podczas boomu w 2018 r., spowodowanego obfitością złota ze stołów misji Legionu. Niestety, w związku z napięciami pomiędzy Blizzardem i Netease, nie ma danych na temat kosztów WoW Tokena w Chinach, chociaż prawdopodobnie wykazują one podobny trend.

Głównymi czynnikami wpływającymi na ceny WoW Tokenów jest nadmiar złota w grze lub mnogość nowych przedmiotów lub promocji w sklepie Blizzarda. I odwrotnie, ceny spadają, gdy wzrasta popyt na złoto w grach i gdy więcej osób gra w World of Warcraft. Ponieważ jednak tokeny WoW można wykorzystać do zakupu innych gier Blizzarda, główne wydania Diablo 4 lub Overwatch 2 często powodują wzrost cen.

Niestety oznacza to, że ceny tokenów WoW prawdopodobnie na razie pozostaną wysokie. World of Warcraft przygotowuje się do wydania łatki 10.1.7, a łatka 10.2 nie pozostanie daleko w tyle, ale wydania te zbiegają się również ze sprzedażą wirtualnych biletów na Blizzcon 2023, karnetami bojowymi na Diablo 4 i Overwatch 2 oraz nieuniknioną zimową wyprzedażą w Blizzard. Biorąc pod uwagę tak wiele możliwości zakupu w różnych grach Blizzarda, jest mało prawdopodobne, aby cena WoW Tokens uspokoiła się przed kolejnym rozszerzeniem World of Warcraft.

World of Warcraft jest już dostępny na PC.

Źródło: gamerant.com