Recenzja World of Warcraft: Dragonflight: Niebiańskie smoki w locie (popołudniowa rozkosz)


World of Warcraft istnieje już od gorącej minuty, dając graczom lata treści do eksploracji poprzez różne rozszerzenia i kampanie. To jeszcze nie koniec, ale raczej rozgrzewa się dalej dzięki Dragonflight. To najnowsze rozszerzenie przenosi graczy do nowych regionów Dragon Isles, w których mogą odkrywać wszystkie nowe misje, mechaniki, nową rasę, nową klasę, a nawet oswajać własnego smoka do podróży. Czy to dobre rozszerzenie? Prawie pod każdym względem tak, chociaż ogromna oferta tego rozszerzenia może okazać się przytłaczająca dla nowych graczy.

Rozwinąć skrzydła

Jednym z bardziej irytujących aspektów wielu dodatków do World of Warcraft jest zapożyczona mechanika mocy. Są to wyposażenie, zdolności lub sztuczki, których nie można przenosić między rozszerzeniami, takie jak broń artefaktów w Legionie i bonusy Przymierza z Krain Cienia. W przypadku Dragonflight będzie to mniejszy problem w przyszłości. Nowe rozszerzenie wprowadza nie tylko smoki jako wrogów, ale także towarzyszy i wierzchowce, na których można jeździć. Możesz nawet latać smokami w powietrzu, co spowodowało znaczne dostrojenie całej gry, aby umożliwić rozsądną mechanikę latania. Co więcej, jazda na smokach jest po prostu zabawą i być może jednym z najlepszych sztuczek, jakie rozszerzenie World of Warcraft miało od dziesięcioleci.

To rozszerzenie to jednak znacznie więcej niż fantazyjne latanie. Dragonflight przyniosło również odnowienie profesji i nowe drzewka talentów, które gracze mogą odkrywać. Przeróbka profesji jest świetna, oferując nowe, dogłębne podejście do każdej pracy, które gracze mogą odkrywać, niezależnie od tego, czy zajmujesz się wydobyciem, łowieniem ryb, gotowaniem, czy czymkolwiek innym. Co więcej, nowe drzewka talentów dla każdej klasy oferują niezwykle satysfakcjonującą różnorodność umiejętności i opcji klasowych. Bez wątpienia marzeniem gracza o minimalnym i maksymalnym nastawieniu będzie ustalenie, co działa najlepiej w każdej klasie, ale wybory są również głęboko intymne i osobiste, pozwalając ci zbudować swój styl gry według własnego uznania.

Świat jest zabawny i piękny do zwiedzania. Smocze Wyspy obejmują wiele rozproszonych krain związanych z różnymi aspektami smoków, a ich różnorodność to podłogi. Kolory są zabawne i żywe, postacie wciągające, a podczas głównych i pobocznych zadań w każdym obszarze można się dobrze bawić. Jedyną wadą tego wszystkiego jest to, że World of Warcraft nadal działa w modelu subskrypcji i wydaje się dziwne, że nadal istnieje w 2023 roku, kiedy inne gry porzuciły takie modele. Wszystkie te nowe przeróbki, zmiany i sztuczki mogą również zniechęcać nowych graczy, którzy chcą po prostu wskoczyć i grać.

Smoczy oddech świeżego powietrza


Źródło: Activision Blizzard

Dragonflight wydaje się być jedną z najlepszych rzeczy, które wydarzyły się w World of Warcraft od jakiegoś czasu. Jego przeróbki podstawowych systemów są zabawne i przyjemne, ale jego nowa zawartość naprawdę wyróżnia się jako imponująca. Gracze przekonają się, że eksploracja ich wiernego towarzysza, czy to na ziemi, czy na niebie, to niezła zabawa, a same Smocze Wyspy są warte podróży. Dla nowicjuszy może się wydawać, że skaczesz na głęboką wodę, ale od początku do końca Dragonflight nadal wydaje się świetnym powodem do grania w WoW.


Ta recenzja jest oparta na kopii PC dostarczonej przez wydawcę. World of Warcraft: Dragonflight jest już dostępne na PC.

Szef Wideo

Greg jest szefem produkcji wideo w Shacknews. Jeśli kiedykolwiek podobał ci się film na Gamerhub.tv, najprawdopodobniej został on zredagowany przez niego. Śledź go na Twitterze @GregBurke85.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63bdfc3dfc8c4651ad653c59501cd3d5&url=https%3A%2F%2Fwww.shacknews.com%2Farticle%2F133647%2Fworld-of-warcraft-wow-dragonflight-review-score-video&c=13804266464259807381&mkt=fr-fr