Potwierdzono wszystkie rozszerzenia World of Warcraft na rok 2024 i kolejne lata

Nowa trylogia World of Warcraft: Saga Worldsoul

Właśnie ogłoszono trylogię nowych rozszerzeń do World of Warcraft, z okazji 20. rocznicy powstania gry MMORPG w 2024 roku. Dodatki te pozwolą graczom zagłębić się w mitologię Azeroth, odkrywając pytania bez odpowiedzi i tajemnice Tytanów. Dodatkowo planowane są również znaczące ulepszenia, takie jak solo Delves, Warbands i dynamiczny lot dla latających wierzchowców.

World Of Warcraft: The Worldsoul Saga zawiera trzy rozszerzenia

Trzyczęściowa saga o ocaleniu Azeroth.

World of Warcraft: The Worldsoul Saga przeniesie graczy w przygodę zarówno nową, jak i starą. Podczas gdy bohaterowie napotkają nowe postacie i cywilizacje, które wniosą do gry świeżość i emocje, ogólny wątek fabularny skupia się na wielkich legendach, które World of Warcraft stworzył od czasu swojej premiery w 2004 roku. Fragmenty historii, które pozostały niewyjaśnione i największe tajemnice powstania Azeroth i Tytanów, w tym odkrycie Miecza Sargerasa.

WoW: The War Within ukaże się w 2024 roku

Pierwsze z rozszerzeń trylogii Worldsoul.

Premiera pierwszego rozszerzenia do tej trylogii, zatytułowanego World of Warcraft: The War Within, zaplanowana jest na koniec 2024 roku. Bohaterowie Azeroth będą mieli okazję eksplorować nowy kontynent Khaz Algar z czterema odrębnymi biomami. To tutaj Towarzystwo Nerubian zaczyna powstawać i siać spustoszenie z pomocą Xal’atath. Rozszerzenie wprowadza Ziemian, rasę stworzoną przez Tytanów, która żyje w Khaz Algar i którą można odblokować jako grywalną rasę sojuszniczą, gdy ich historia dostatecznie się rozwinie.

Region Khaz Algar ma kilka obszarów do odkrycia:

  • Wyspa Dorn: obszar, który służy jako centrum dla graczy w regionie i na którym zamieszkują Ziemianie.
  • Soning Depths: Stara opuszczona kuźnia lawy, którą koboldy i inni wrogowie uznali za swoją.
  • Hallowfall: bujny obszar będący domem Arathi.
  • Azj-Kahet: Miasto Synów Nerubian, w którym mają miejsce nikczemne spiski.

Podczas tej podróży w głąb Azeroth wizje Anduina, Thralla i innych powinny zacząć się wyjaśniać. Opowiedziana tutaj historia położy podwaliny pod kolejne dwie części rozszerzonego wątku fabularnego WoW: The War Within.

WoW: Północ

Jedenasty dodatek do gry Warcraft

Nie ujawniono jeszcze daty premiery World of Warcraft: Midnight, ale będzie ona zawierać drugą część trylogii Worldsoul. W Midnight bohaterowie skupią się na historii dotyczącej inwazji Pustki na Azeroth. Akcja rozgrywać się będzie w Starym Świecie Quel’thalas, gdzie istoty z Pustki atakują, by zniszczyć Studnię Słońca i pogrążyć świat w ciemności. Legenda o Studni Słońca jest obszerna, ale w skrócie: wyłączenie Światła Studni Słońca nie oznacza jedynie wyłączenia światła, ale jego światło jest mieszaniną tajemnej energii ze Światłem, które zapewnia moc i magię światła dla świata, szczególnie dla elfów.

WoW: Ostatni Tytan

Ostatni rozdział sagi Worldsoul

Dwunasty dodatek do World of Warcraft zakończy sagę Worldsoul i prawdopodobnie spowoduje większe zmiany dla całego Azeroth i gry w jej obecnym stanie, niż wielu by się spodziewało. Akcja WoW: The Last Titan będzie rozgrywać się w Northrend, znanym wcześniej z opowieści z gry Wrath of the Lich King. Niewiele jeszcze wiadomo na temat tego, co wydarzy się w tej części trylogii, ale mówi się, że gracze odkryją obszerny wątek, który kręci się wokół Tytanów i ich pierwotnych zamiarów wobec świata i mieszkańców Azeroth. Jak powiedziała Holly Longdale, producentka wykonawcza World of Warcraft na BlizzConie 2023, ogłaszając Sagę, cała ta historia łączy w sobie elementy, które rozpoczęły się w 2004 roku.

Źródło: screenrant.com