Przewodnik dla nowych graczy w trybie Hardcore WoW Classic – porady i wskazówki

Przewodnik dla nowych graczy w trybie Hardcore WoW Classic

Dzięki ogłoszeniu przez Blizzarda oficjalnych serwerów hardcore i ponad 900 000 pobrań stworzonego przez społeczność dodatku do trybu hardcore, tryb hardcore jest obecnie bardzo popularny. Przygotowaliśmy Przewodnik, który pomoże nowym graczom w ich podróży do Hardcore WoW Classic, który zawiera kilka porad i wskazówek, niebezpiecznych zadań, których należy unikać, oraz omówienie niektórych ważnych mechanik gry.

Aby przeczytać cały przewodnik, kliknij poniższy link:

Porady i wskazówki dotyczące gry Hardcore WoW Classic

10 najlepszych porad dla Hardcore WoW Classic

Poniżej znajduje się fragment obejmujący 10 najlepszych wskazówek dotyczących przetrwania w grze Hardcore WoW Classic, pełny przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat ważnych mechanik, które można przeczytać tutaj.

  1. Wykonuj zadania na poziomie zielonym – Zabijaj moby na poziomie zielonym, aby zdobyć przewagę w doświadczeniu. Walka z żółtymi lub nawet pomarańczowymi mobami jest znacznie trudniejsza ze względu na to, jak działa szansa na trafienie w trybie Classic. Warto zrobić dwie strefy startowe, aby wcześnie zdobyć przewagę w doświadczeniu.
  2. Wykorzystuj albo strać – Jeśli masz w torbie materiały eksploatacyjne, takie jak bardzo lepki klej, słabszy eliksir leczenia lub jakikolwiek inny materiał eksploatacyjny, po prostu użyj go, jeśli znajdziesz się w złej sytuacji i nie próbuj oszczędzać go na idealny moment.
  3. Zejdź sobie z drogi, aby ulepszyć broń – Im szybciej możesz zabić wroga, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zginiesz. Ponieważ nie możesz kupić nowej broni w domu aukcyjnym, poświęć trochę czasu na przeglądanie ścieżki rozwoju broni z zadań i postaraj się jak najszybciej ją zdobyć.
  4. Pomniejsz! – O wiele łatwiej jest zobaczyć, co dzieje się wokół ciebie i uniknąć przypadkowego przyciągania mobów, im bardziej jesteś oddalony. Istnieje przydatny skrypt, którego można użyć do zwiększenia odległości kamery, alternatywnie dodatki, takie jak Leatrix Plus, mają to ustawienie jako przełącznik w swoich opcjach.
  5. Castery są zabójcze – Większość wrogów typu maga ma zaklęcia, które zadają zbyt duże obrażenia w stosunku do poziomu, na którym się znajdują. Grabieżcy Defias słyną z tego, że zabijają najwięcej graczy w klasycznym WoW i można ich znaleźć na skromnym poziomie 14.
  6. Włącz Tabliczki z nazwiskami wrogów – Dzięki temu imiona wrogów będą znacznie bardziej widoczne, a nawet zobaczysz je przez teren. To jeden z najłatwiejszych sposobów na uniknięcie zaskoczenia przez wrogów. Tutaj możesz włączyć tabliczki z nazwiskami w swoim Ustawienia interfejsu -> Nazwy -> Zawsze pokazuj tabliczki znamionowe.
  7. Mądrze wydawaj pieniądze – Ze względu na styl gry Solo-Self Found, zdobycie złota może być trudne. Jeśli chcesz mieć swojego wierzchowca na poziomie 40, najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest uważne wybieranie zaklęć, które trenujesz.
  8. Zainwestuj w torby wcześnie – Wczesna faza gry w trybie hardcore wymaga dużo zarządzania torbami i konieczności wyrzucania przedmiotów tylko po to, by zrobić miejsce na zadania. Kup torby jak najszybciej, a one same za siebie zapłacą.
  9. Zawsze miej drogę ucieczki – Potwór może odrodzić się na tobie, inny gracz może sprowadzić na ciebie dodatkowe potwory lub być może po prostu nie doceniłeś przeciwnika. Nie chcesz panikować i biegać przez więcej mobów podczas ucieczki. Wejdź do obszaru i zawsze miej drogę ucieczki, do której uciekniesz, jeśli coś pójdzie nie tak.
  10. Jaskinie są śmiertelne – Gdy znajdziesz się w środku, nie ma bezpiecznej ucieczki bez przechodzenia przez odrodzenia przy wejściu. Wchodząc do jaskiń bądź zbyt przygotowany i nie bój się użyć swojego Hearthstone, jeśli czujesz, że zbliża się śmierć!

Aby dowiedzieć się więcej o niebezpiecznych misjach, których należy unikać, o mechanizmach gry, takich jak liczniki czasu na smyczy wroga, ciągnięcie dzielone, miażdżenie i oszołomienie, kliknij tutaj, aby przeczytać pełny przewodnik – Porady i wskazówki dotyczące trybu Hardcore WoW Classic.

Źródło: Wowhead.com.