Policja wykorzystuje World of Warcraft do odnalezienia zaginionej nastolatki

Około 1600 km od domu znaleziono 16-letnią dziewczynę korzystającą z World of Warcraft, po tym jak ofiara zalogowała się do WoW w domu mężczyzny na Florydzie.

World of Warcraft: nieoczekiwane narzędzie badawcze

Policja w hrabstwie Marion na Florydzie prześledziła konta 31-letniego mężczyzny i 16-letniej dziewczyny w World of Warcraft pod tym samym adresem IP, zanim skonfrontowała się z mężczyzną i go aresztowała.

Dlatego śledczy wykorzystali grę MMORPG firmy Blizzard do zlokalizowania ofiary w Dunnellon na Florydzie, około 1500 km od domu dziewczyny pochodzącej z Ohio.

Aresztowanie Thomasa Ebersole’a

Thomas Ebersole został aresztowany w środę, 3 stycznia 2024 r., za podróżowanie w celu spotkania z nieletnim w celach seksualnych, zakłócanie opieki nad dzieckiem i ukrywanie małoletniego stanu wolnego.

Według wpisu na Facebooku opublikowanego przez biuro szeryfa hrabstwa Marion, policja skontaktowała się z Ebersolem w jego domu, który początkowo zaprzeczył, jakoby znał młodą ofiarę. Ostatecznie jednak przyznał się, że pojechał do Ohio, aby spotkać się z ofiarą i zabrać ją do domu. Ebersole powiedział także, że miał romans z młodą ofiarą i zamierzał ukryć ją w swoim domu z zamiarem poślubienia jej.

Następnie Ebersole przekazał policji wiadomości na Discordzie, w których opisywał swoje plany, a niektóre wskazywały, że chce uprawiać seks, mimo że wiedział, że „popełnia przestępstwo”.

Po złożeniu zeznań Ebersole został przewieziony do więzienia hrabstwa Marion, gdzie pozostaje w areszcie bez możliwości zwolnienia za kaucją, według komunikatu biura szeryfa hrabstwa Marion opublikowanego 4 stycznia.

Źródło: www.bing.com