Okręt wojenny Foxtrott 8 zaprezentowany podczas wydarzenia z okazji Dnia Sił Zbrojnych Isle of Wight

Jedyny zdatny do żeglugi statek, który przeżył wojnę o Falklandy, odbędzie krótką podróż przez cieśninę Solent ze stoczni historycznej w Portsmouth, aby zostać zaprezentowany podczas Dnia Sił Zbrojnych Isle of Wight pod koniec tego miesiąca.

Rola Foxtrota 8 podczas wojny o Falklandy

Foxtrot 8 (F8) jest najbardziej znany ze swojego udziału w teatrze działań na południowym Atlantyku podczas wojny o Falklandy w 1982 roku. F8 był jedną z czterech łodzi tego typu znajdujących się na pokładzie HMS Fearless.

Wraz ze swoim siostrzanym statkiem F8 odegrał główną rolę w lądowaniu kontyngentów Royal Marines i spadochroniarzy na Falklandach w San Carlos Water, później znanym jako „Bomb Alley”.

Jednostki te pomagały w utrzymaniu ciągłego przepływu zaopatrzenia i wsparcia na ląd, zatrzymując się tylko w przypadku nalotów wroga.

Historyczne przypomnienie i lekcja odwagi

Radny Ian Dore, organizator wydarzenia, podkreślił, że „w wojnie nie ma nic efektownego, a F8 przypomina o niektórych mrocznych doświadczeniach bitewnych.

„Przypomina nam to jednak również o odwadze tych, którzy wzięli udział. Nie tylko żołnierze na łodzi lądującej na wyspach, ale także ci obsługujący samą łódź. F8 jest w niesamowitym stanie i dosłownie przedstawia unoszącą się w powietrzu historię konfliktu, który miał miejsce prawie 13 000 mil stąd, 42 lata temu. Jest to łódź wypełniona dziedzictwem i obecna na wydarzeniu. Historii nie można ignorować, możemy i musimy się z niej uczyć. To naprawdę coś wyjątkowego, w czym będziesz mógł wziąć udział i dołączyć do wydarzenia. »

Prezentacja i program Dnia Sił Zbrojnych Isle of Wight

F8 będzie stacjonować w Ryde Marina wraz z łodzią wsparcia bojowego z 17 Port and Maritime. Tratwa desantowa – zwana Mexiflote – używana przez Królewski Korpus Logistyczny, będzie prezentowana na plażach Ryde.

Łódź wsparcia bojowego to potężna i wszechstronna jednostka, która odgrywa główną rolę we wspieraniu operacji mostowych i desantowych. Jest to wszechstronna łódź robocza, która wspiera również nurkowanie i operacje uzupełniania zapasów na lądzie i na morzu.

Radna Dore dodała, że ​​„Ogromne podziękowania dla Mermaid Gin za sponsorowanie tego statku i synergia jest oczywista. Biorąc pod uwagę osiągnięcia ich zespołu po ukończeniu Przeprawy Atlantyckiej, nie mogło być to bardziej odpowiednie. »

„Paul Berry jest byłym oficerem marynarki i wszyscy mają naturalną więź z morzem. Foxtrot 8 będzie wystawiony w Ryde Marina, gdzie będzie można z nim porozmawiać. »

„Dla zainteresowanych łodziami, historią, dziedzictwem i odwagą; pierwszy ponton w pobliżu pochylni jest Twoim pierwszym przystankiem. Prawdziwe połączenie przeszłości i teraźniejszości. Naprzód, marynarze!”

W niedzielę 30 czerwca w Ryde odbędzie się Dzień Sił Zbrojnych Isle of Wight. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło: www.bing.com