Odpowiedź Prezydenta Blizzarda na pogłoski o rozszerzeniu World of Warcraft.

Pogłoski o pirackim dodatku do World of Warcraft zostały niedawno zdementowane przez prezesa Blizzarda, Mike’a Ybarrę. Fani pozostają jednak sceptyczni wobec tego stwierdzenia i nadal spekulują na temat możliwości rozszerzenia skupiającego się na piratach.

Zbliżająca się wyprawa morska?

Ponieważ Dragonflight jest już w połowie swojego życia i zbliża się BlizzCon, wielu graczy World of Warcraft zastanawia się, jaki będzie następny dodatek. Jedną z najpopularniejszych obecnie teorii jest rozbudowa skupiająca się na nawigacji morskiej, w szczególności ze względu na obecne w fabule odniesienia do zaginionych kontynentów i flot pirackich, a także kilka przedmiotów ze sklepu w grze z motywem eksploracji morskiej .

Fani World of Warcraft i twórcy zawartości, w tym pan Dave, który nie wydawał się zbytnio zainteresowany pomysłem dodatku o tematyce pirackiej, odnieśli się do tej plotki. Jednak reakcja Ybarry na tę sprawę nie jest tak kategoryczna, jak mogłoby się wydawać. Rzeczywiście, w przeszłości twórcy WoW-a manipulowali prawdą, aby zachować tajemnicę, używając tego rodzaju stwierdzeń. Możliwe zatem, że stwierdzenie to nie jest do końca szczere.

W końcu piraci?

Fani World of Warcraft już dopatrują się błędów w oświadczeniu Ybarry. Niektórzy zwracają uwagę, że powiedzenie „Żadnych piratom” nie musi wcale oznaczać braku rozwoju żeglugi morskiej i że nadal możliwa jest wyprawa na nieznany kontynent. Inni uważają, że niezależnie od tematyki dodatku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się postać piracka, a słów Ybarry nie należy traktować jako absolutnej prawdy.

Tak czy inaczej, gracze nie będą musieli długo czekać, aby dowiedzieć się, co będzie dalej w WoW. BlizzCon rozpoczyna się 3 listopada i fani oczekują, że World of Warcraft ogłosi na nim kolejne rozszerzenie. Cokolwiek to jest, gracze nie mogą się doczekać, czego World of Warcraft nauczył się od Dragonflight i czy uda im się utrzymać dynamikę, którą stworzyli.

World of Warcraft jest już dostępny na PC.

Źródło: gamerant.com