Odniesienia i insynuacje zmienione lub usunięte w całym World of WarcraftPodczas gdy PST zwykle koncentruje się na nowej zawartości, testy w łatce 9.1.5 były przedmiotem powszechnej uwagi po ujawnieniu zmian w niektórych bardzo starych i czasami niejasnych częściach gry. Po oświadczeniu Blizzarda o aktualizowaniu odniesień w World of Warcraft, które nazwało aktualizacje częścią ogólnofirmowych wysiłków zmierzających do aktualizacji części gry, które były przestarzałe i niezgodne z ich wartościami, przyjrzeliśmy się bliżej PST, aby dowiedzieć się, co jeszcze zmienił się w trakcie gry.

Zamieć

Głupiogłowe żarty i okazjonalne dojrzałe insynuacje są częścią WoW i prawdopodobnie zawsze będą. Mimo to chcemy mieć na uwadze, czy pewne elementy tego świata są przyjazne dla wszystkich graczy. Krótko mówiąc, chcemy, aby nasze dowcipy były inkluzywne, a nie uderzały.

Den of Mortal Delights – Czarna Świątynia (Płonąca Krucjata)

Gracze szybko zajrzeli do Den of Mortal Delights Czarnej Świątyni po naszym raporcie, że Karazhan został zaktualizowany o męskie wersje wielu typów mobów, znajdując wiele takich samych zmian, które są obecne w fortecy Illidana na Outland. Na serwerach na żywo harem jest prawie całkowicie zaludniony przez żeńskie kurtyzany i konkubiny, ale wiele z nich zawiera teraz męskie wersje, a kilka NPC zostało przemianowanych, aby wyglądały na nieco mniej rozwiązłe. Chociaż zmiany nie usuwają całkowicie tematu, zmieniają atmosferę – wszystkie kobiety pracujące kurtyzanami nie są już fascynujące dla nielicznych mężczyzn znajdujących się w okolicy.

Niektóre z demonów znajdujących się w Norze i w drodze do Matki Shaahraz również zostały przemianowane, ale zamiast dążyć do inkluzywności, zmiany wydają się mieć na celu spójność – teraz odnoszą się do wszystkich Sukkubów jako Kapłanki i Shivary jako Mistrzyni .

Paladyn Clark udostępnił także filmik na forach, na których można było wyczyścić Norę na PST, w którym można zobaczyć wiele zmodyfikowanych mobów.

Synowie Hodira – Burzowe Szczyty (Wrath of the Lich King)

W przeciwieństwie do Czarnej Świątyni czy Karazhanu, wyłącznie męska frakcja Lodu nie jest bardziej zróżnicowana poprzez zastąpienie kwatermistrza kobietą lub przemianowanie na Synów i Córki Hodir, ale wiele zadań, które gracze mogą zapamiętać, Zmieniono nazwy wejść i wyjść, aby odblokować wzniosłe zaklęcia ramion, aby uniknąć różnych seksualnych insynuacji. Okazuje się, że Synowie Hodira mają dość sprośne poczucie humoru!

Eredath – Argus (Legion)

Nie powinno dziwić, że kilka przedmiotów, zadań i odniesień do NPC w Argusie zostało zmienionych po zmianie nazwy stolicy Draenei, Mac’Aree na Eredath, w celu oddzielenia się od byłego pracownika Jessego McCree.

Inne odniesienia i insynuacje

Chociaż nie mieszczą się one w typowych sekcjach opisanych powyżej, znaleźliśmy kilka innych indywidualnych odniesień do przedmiotów, zadań i NPC, które zostały zmienione w całej grze. Podczas gdy niektóre z nich są oczekiwanymi zmianami, które usuwają odniesienia do byłych pracowników, inne dostosowują insynuacje w taki sam sposób, jak w przypadku zmiany nazwy Big Love Rocket na X-45 Heartbreaker.

Zadania

W podobny sposób zmieniono dialog zadania w Sprawie krabów.

Rzeczy

NPC

Source : https://www.wowhead.com/news=324389/references-and-innuendos-changed-or-removed-throughout-world-of-warcraft