Odkrywanie duszy świata Azeroth w World of Warcraft The War Within

Azeroth, sekretna planeta World of Warcraft

Azeroth to magiczny świat fantasy, w którym żyje niesamowita różnorodność krajobrazów i stworzeń. Jednak za jego zwyczajnym, ziemskim wyglądem kryje się niezwykły sekret. Rzeczywiście, w jego wnętrzu Azeroth jest domem Tytana, boskiej i potężnej istoty, znajdującej się w jego rdzeniu. Dusza Świata Azeroth jest bezbronna i zależy od jej mieszkańców, którzy chronią ją przed wrogami, którzy chcą wykorzystać jej moc do nikczemnych celów.

Kwestia wrażliwości Światowej Duszy Azeroth

Umieszczona w sercu skorupy ziemskiej, Dusza Świata Azeroth jest jak jajo, w którym rośnie boska istota. Dusza ta jest obecnie bezbronna i zależy od odwagi jej mieszkańców. Kilku wrogów próbowało już ją skrzywdzić, zabić lub zepsuć, aby wykorzystać jej moc. Z nieoczekiwanymi skutkami dla śmiertelników, którzy nie wiedząc o tym, robią wszystko, co możliwe, aby chronić swoją planetę.

Gdyby Azeroth dojrzał, dałby początek pełnoprawnemu Tytanowi, który istniałby poza planetą. Potężne cechy i osobowości Tytanów odzwierciedlają stan świata, z którego pochodzą.

Zagrożenia ze strony Starych Bogów i Płonącego Legionu

Dwa główne zagrożenia próbowały dotrzeć do powstającego Tytana. Pierwszymi zagrożeniami, które przybyły do ​​Azeroth, byli Starzy Bogowie, starożytne złe stworzenia wysłane z Pustki, aby skazić światy będące schronieniem dla Duszy Świata. Udałoby im się przekształcić Tytana w ostateczną broń, zrodzoną z agonii i chaosu, gdyby nie interweniowali inni Tytani.

Kolejnym zagrożeniem był Płonący Legion dowodzony przez Sargerasa, który wielokrotnie próbował zniszczyć Azeroth, ale śmiertelnicy konsekwentnie mu się przeciwstawiali. Jednak po epickiej bitwie Sargerasowi udaje się zranić Azeroth, powodując krwawienie potężnego minerału. Po raz kolejny świat pozostaje bezbronny wobec swoich wrogów i zależy od bohaterów, którzy go chronią.

Źródło: gamerant.com