Odkryj upiorne i dziwne światy World of Warcraft — Wiadomości Blizzarda.

Aby uczcić Migoczące Pochodnie, nasi eksperci zbadali każde bagno, jaskinię, szczelinę, loch i pole Azeroth, aby pokazać wam najstraszniejsze i najdziwniejsze miejsca i wydarzenia. Jeśli pragniesz dobrego strachu lub ciekawości, trafiłeś we właściwe miejsce.

Pierścień grzybowy: nawiedzona melodia

Na zachód od Mrocznego Serca w Lesie Szeptów na coś czeka pierścień upiornych białych grzybów. Jeśli będziesz cierpliwy, zobaczysz, jak grupa faerie smoków powoli pojawia się wokół niego i wykonuje rytuał intonowania – zapadającą w pamięć melodię, która będzie cię prześladować długo po tym, jak odejdziesz (zwłaszcza jeśli odzyskasz listę muzyczną Faerie Dragon i dodasz do pozytywki w koszarach).

Sala tronowa Lordaeron: Krew króla

Jednym z najbardziej znanych nawiedzonych miejsc jest Sala Tronowa w Ruinach Lordaeron nad Undercity. Przechodząc przez korytarz prowadzący do tego obszaru, można dostrzec ślady uroczystego przyjęcia, które czekało ulubionego syna, Arthasa Menethila, po powrocie do domu, niezatarte w kamiennych płytach pod twoimi stopami. Plamy pokruszonych płatków świadczą o przepychu i ceremonii.

Gdy wejdziesz do właściwej sali tronowej, zauważysz ślady krwi króla Terenasa Menethila plamiące podłogę, gdy syn Arthas pocałował ojca po raz ostatni – stalą. Jeśli posłuchasz, usłyszysz echa czasu szepczące ci wydarzenia tego pamiętnego dnia.

„To królestwo upadnie, a z popiołów powstanie nowy porządek, który wstrząśnie podstawami świata! »

Jeśli zależy Ci na zdrowiu psychicznym, radzimy nie rozwodzić się zbyt długo nad wokalem. Mają moc przenikania twojej duszy.

Odkrywcze serce krypty Karazhan

Wiatry na Przełęczy Martwej Mgły są nieubłagane, niosą ze sobą odgłosy strumieni, wycie, krzyki i wszelkiego rodzaju opary, od których jeżą się włosy. Być może znasz już okropności czyhające w korytarzach Karazhanu, ale być może nie odważyłeś się jeszcze zapuścić do legowiska krypty.

Kryptę znajdziesz za placem Morgana, za Karazhanem. Po wejściu do środka słychać delikatne bicie serca. Nie będziesz w stanie zajść zbyt daleko (i to może być dobre), ale twoja wyobraźnia i nieustanne uderzenie, uderzenie, uderzenie, uderzenie, uderzenie może po prostu popchnąć cię na skraj szaleństwa, jeśli będziesz zwlekał zbyt długo.

Cyrulik ze Stormwind: dokładne golenie

W dzielnicy handlowej klienci Barbera przychodzą i wychodzą, nie zwracając uwagi (poza lustrem), nie poświęcając nawet chwili na zastanowienie się nad Jelinekiem Sharpshearem, wesołym fryzjerem. Ale zadaj sobie pytanie, czy kiedykolwiek przyglądałeś się temu, co kryje się za ciepłą i przyjazną fasadą salonu? Czy odważyłeś się wejść po schodach na tyłach pokoju? Szybki objazd na drugie piętro sprawi, że będziesz kwestionować… wszystko. Jedno spojrzenie na tylną sypialnię sprawi, że zaczniesz się zastanawiać, czy brzytwa leżąca na stole ma coś wspólnego ze szczątkami pod deskami podłogowymi.

Zajazd Goldshire: Pierścień wokół Rosie

Siódma rano wydaje się rozsądną porą, aby dzieci w Goldshire obudziły się, ale z szóstką z nich dzieje się coś dziwnego. Każdego ranka poruszają się razem w dziwaczny i niewytłumaczalny sposób, jakby kierowane przez niewidzialną siłę pomiędzy Stormwind a budynkiem w Goldshire. Wszystko wydaje się być tak, jak powinno, a trenerki skórowania Helene Peltskinner i Adele Fielder na dole nie wydają się wcale zaniepokojone. Ale kiedy już znajdziesz się na górze, atmosfera w domu staje się ciemniejsza, a wszystko nabiera bardziej złowrogiego tonu. Spędzanie większej ilości czasu z tymi dziećmi może być próbą nerwów. Ci, którzy zaobserwowali ich zachowanie w domu, donoszą o dziwnych odgłosach, krzykach, a nawet głosie samego mrocznego boga C’thuna.

Tajemniczy rytuał na górze

Na szczycie zniszczonego podestu dziwne i tajemnicze ślady możliwego, nieudanego rytuału pozostają nienaruszone i niezmienione przez nieustanne walki poniżej. Cztery szkielety ze słojami w ręku i przywiązanym między nimi filarem – łańcuchami ozdobionymi małymi metalowymi głowami smoków. Poniżej wiruje basen wypełniony złotym blaskiem. Nie pozostały żadne oznaki powodzenia ich rytuału ani sposobów ich śmierci.

To tylko kilka z wielu miejsc, które można znaleźć w całym Azeroth. Tylko ciekawscy i odważni wyruszą w tę podróż, ale jesteśmy pewni, że będzie warto. Jeśli masz ulubione miejsce, które wywołuje dreszcze, nie wahaj się podzielić nim ze swoimi przyjaciółmi poniżej.

Źródło: news.blizzard.com